"Bērns ar speciālām vajadzībām pirmsskolas izglītības iestādē"

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

Aizkraukles novada Kokneses pagastā

pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursi

A ( 8 st.)

Saskaņots Aizkraukles novada izglītības pārvaldē 2022.gada 23.februārī Nr.1.4/N/22/7

Mērķauditorija:  pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi, sociālie pedagogi, speciālās izglītības pedagogi, izglītības psihologi

Kursu programmas lektori:

Inese Svence, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Elīna Māliņa, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Ineta Gerasimova, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Kursu tēmas:

• Bērns ar speciālām vajadzībām un attīstības traucējumiem. Speciālo vajadzību izvērtēšana pirmsskolas izglītības iestādē.

Speciālās vajadzības, to raksturojums. Speciālās izglītības programmas, to īstenošanas pamatnosacījumi. Speciālo vajadzību izvērtēšana pirmsskolas izglītības iestādē. Izglītojamo vajadzības jauktu attīstības traucējumu aspektā. Pieredze un labās prakses piemēri.

• Speciālās vajadzības – garīgās attīstības un smagi garīgās attīstības traucējumi. Atbalsta pasākumu bērniem ar attīstības traucējumiem pamatfunkcijas.

Attīstības traucējumu struktūra un speciālo vajadzību spektrs, to diagnostika. Izglītojamo novērtēšana un izpēte. Raksturojuma sagatavošana. Bērnu ar garīgās attīstības un smagiem garīgās attīstības traucējumiem raksturīgās īpatnības.Atbalsta pasākumu pamatfunkcijas.

• Uzvedības un garīgās veselības traucējumi pirmsskolas vecumposmā. Negatīvas uzvedības novēršanas un pārtraukšanas pedagoģiskās stratēģijas.

Uzvedības traucējumu izpausmes pirmsskolas vecumposmā. Uzvedības traucējumus ietekmējošie faktori. Uzvedības novērošanas shēma. Negatīvas (agresīvas) uzvedības novēršanas un pārtraukšanas pedagoģiskās stratēģijas.

• Individualizēts izglītības process un atbalsta pasākumi bērniem ar speciālām vajadzībām. Izglītības iestādes atbalsta komanda un tās darba organizēšana.

Individuālais izglītības plāns. Individuālo izglītības plānu izstrāde un īstenošana. Rīcības soļi atbalsta pasākumu noteikšanai un nodrošināšanai pirmsskolas izglītības iestādē. Atbalsta pasākumu pamatfunkcijas. Atbalsta komandas sastāvs, darba mērķi un uzdevumi. Speciālistu kompetences atbalsta komandā. Sadarbība ar vecākiem un institūcijām. Pieredze un labās prakses piemēri.

Pieteikšanās kursiem rakstot uz e-pastu inese.svence@aizkraukle.lv