„Pedagoģiskais un korekcijas darbs kvalitatīva izglītības procesa organizēšanai speciālajās izglītības programmās”

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

Kokneses novada Kokneses pagastā

pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursi

A ( 6 st.)

Saskaņots Kokneses novada domē 2018.gada 5.martā Nr.2/2018

Mērķauditorija – vispārējās izglītības iestāžu pedagogi.

Kursu programmas lektori:

Inese Svence, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Elīna Ivanāne, Mag.paed., Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Ineta Gerasimova, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Maruta Urga, Mag.paed., Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Daina Logina, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Kursu tēmas:

• Dauna sindroms, korekcijas iespējas mācību un audzināšanas darbā.

Dauna sindroms. Korekcijas iespējas mācību un audzināšanas procesā bērniem ar Dauna sindromu.

• Sensomotorās spējas – bērna vispusīgas attīstības pamats.

Sensorika. Motorika. Sensomotorās spējas. Sensomotoro spēju nozīmība bērna vispusīgā attīstībā.

• Propedeitiskā perioda nozīmība izglītības procesā.

Propedeitiskais periods speciālajā pedagoģijā – obligātais sagatavošanas posms nepieciešamo prasmju un iemaņu apguvei, ievirzei skolas dzīvē izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem.

• Mācību stundas didaktiskie principi un struktūra speciālajās izglītības programmās.

Mācību stundas didaktiskie principi izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem, to nozīme izglītības procesa kvalitātes nodrošināšanai. Mācību stundas struktūra.

• Multisensorās korekcijas iespējas izglītības procesā.

Praktiski uzdevumi sensomotoro spēju attīstīšanai un koriģēšanai izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem.

• Dzīvesprasmju veidošanas iespējas izglītības procesā skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem.

Praktiski uzdevumi ikdienas dzīves izvirzīto prasību sasniegšanai un realizēšanai bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem.

• Uz praktiskiem, ar reālo dzīvi saistītiem uzdevumiem balstīta mācīšanās kompetenču aspektā.

Praktiski uzdevumi ikdienas dzīves izvirzīto prasību sasniegšanai un realizēšanai bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem.

Pieteikšanās kursiem rakstot uz e-pastu inese.svence@aizkraukle.lv