Lasīšanas spēle “Transporta līdzekļi”

09.11.2020

Kokneses pamatskolas - attīstības centra speciālās izglītības skolotāja Jolanta Rotkāja sadarbībā ar metodiskā dienesta speciālistiem ir sagatavojusi mācību atbalsta materiālu "Lasīšanas spēle "Transporta līdzekļi"".

Bērna runas attīstīšana ir aktīvs, radošs process, kura laikā tiek apgūta valoda un veidota runas darbība. Spēles elementu izmantošana mācību procesā, veicina interesi un aktivizē iesaistīšanos, kā arī sniedz iespēju praktiskā darbībā apgūt dažādas prasmes un iemaņas.

Lasīšanas spēles “Transporta līdzekļi” ir mācību materiāls, kuru izmantojot, bērniem tiek sniegta iespēja mācīties un izprast dialoga būtību, apgūt saskarsmes kultūru. Iesaistoties spēlē, bērni mācās izteikties pilniem teikumiem, klausīties, uztvert un izprast informāciju, sniegt atbildes. Dialoga  veidošanas prasme ir svarīgs priekšnosacījums bērna sociālai un intelektuālai attīstībai.

Mācību materiālu var izmantot latviešu valodas stundās, audzināšanas nodarbībās vai brīvajā laikā sākumskolas skolēniem, kuri apgūst speciālās pamatizglītības programmu izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem, un ar pedagoga palīdzību pirmsskolas izglītojamiem vecumā no 5 līdz 6 gadiem ar mērķi nostiprināt zināšanas par transportlīdzekļu veidiem, veicinot bērnos  interesi par lasīšanu, pilnveidojot sadarbības prasmes, mācot uzklausīt un runāt pilnos teikumos.

Spēlē gaitā ir akcentēta savstarpējā sadarbība un kopīgs ceļš uz sasniedzamo rezultātu.

Lasīšanas spēle