Matemātika 9. klasei. Darba burtnīca.

darbaburtn9klvaks.jpgMatemātika 9. klasei. Darba burtnīca.

Mācību materiāls un darba burtnīca matemātikā 9. klasei skolēniem ar speciālām vajadzībām pēc mācību priekšmeta programmas parauga “Matemātika 7.–9. klasei skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem” (https://mape.skola2030.lv/materials/mWKdNf5q7jBjNeTadE6ZjR ) izveidoja Kokneses pamatskolas - attīstības centra matemātikas skolotāja Svetlana Gžibovska.

Mācību materiāls rosina kompetenču pieejā balstītu matemātikas zināšanu, prasmju un iemaņu apgūšanu, darbojoties individuāli, pāros vai grupās. Matemātisko objektu raksturojumi, mērvienības, likumsakarības skaitļu un figūru sakārtojumos saistīti ar reālo dzīvi veicinot izglītojamo aktīvu izziņas procesu. Pilnveidojot prasmi zināšanas reāli pielietot dzīvē, izglītojamie gūst pieredzi izteikt apgalvojumus, skaidrojumus un argumentus vienkāršos matemātikas kontekstos, risināt praktiskus situāciju uzdevumus.

Mācību saturs 9. klasei veidots ievērojot pēctecību un pakāpenību, kurā tēmas apguvei tiek piedāvāti diferencēti uzdevumi, sniedzot iespēju ikvienam skolēnam ar speciālām vajadzībām, neatkarīgi no viņa zināšanām, prasmēm un veselības stāvokļa apgūt tēmu un plānotos sasniedzamos rezultātus.

Grāmatas saturs izkārtots pa tematiem, kas, savukārt, sadalīti apakštematos.

Katram tematam ir neliels skaidrojums jēdzieniem – “Atceries!”.  Pie katra jauna uzdevuma ir “Piemērs”, kur paskaidrots kā risināt.  Tematus papildina uzdevumi: darba lapas, darba lapas internetā un spēles internetā. Katrai spēlei ir saīsinātā adrese, ar kuras palīdzību skolēns viegli atvērs spēli. Mācību materiālā ir “pāru” uzdevumi, kas veicinās savstarpējās sadarbības veidošanu un attīstīšanu.

Izmantojams kopā ar Matemātika 9.klasei. Grāmata.