Projekts “Kompetents skolotājs digitālā vidē”

12.jpglogo_nordplus.jpg

Nordplus ir viena no Baltijas un Ziemeļvalstu programmām, kuras mērķis ir uzlabot un ieviest jauninājumus izglītības sistēmās, un tajā realizētās aktivitātes balstās uz vienošanos starp dalībvalstīs esošajām izglītības iestādēm un organizācijām. No 2019.gada septembra līdz 2020.gada septembrim Kokneses pamatskola – attīstības centrs sadarbībā ar Kedaiņu speciālo skolu Lietuvā realizē Nordplus Jauniešu apakšprogrammas projektu “Smart teacher in a digital environment” (“Kompetents skolotājs digitālā vidē”), lai pedagogi gūtu jaunu pieredzi kvalitatīva un radoša izglītības procesa organizēšanā izglītojamiem ar speciālām vajadzībām, akcentējot IT izmantošanu. Aktivitāšu laikā dalībnieki prezentē savu pedagoģisko pieredzi un labās prakses piemērus, uzlabo svešvalodu zināšanas un veido starpkultūru dialogu.

Novembra sākums bija aktīvs laiks Kokneses pamatskolas – attīstības centra kolektīvam, jo šajā laikā Koknesē viesojās projekta sadarbības partneri. Lietuviešu kolēģi iepazinās ar skolu, apmeklēja mācību stundas, tikās ar skolas administrāciju un pedagoģisko personālu, devās pieredzes apmaiņas vizītēs uz Jelgavas pamatskolu “Valdeka” – attīstības centru un Inčukalna pamatskolu. Kolēģi no Lietuvas iepazinās ar Latvijas izglītības sistēmu un izglītības vidi, digitālo/interaktīvo mācību līdzekļu pielietojumu izglītības procesā, vēroja dažādas stundas – sportu, matemātiku, Montessori nodarbību, ārstniecisko vingrošanu, vizuālās mākslas un latviešu valodas stundas, kā arī viesojās Kokneses novada domē, kur tikās ar domes priekšsēdētāju Daini Vingri, izglītības darba speciālisti Inesi Saulīti un pārrunāja izglītības jomas aktualitātes Kokneses novadā, Latvijā un Lietuvā.

Projekta “Kompetents skolotājs digitālā vidē” dalībnieki tikās seminārā, lai dalītos pieredzē un prezentētu izstrādātos mācību materiālus, pārspriestu iespējas, ko sniedz dalība starptautiskos projektos, to ietekmi uz skolēniem un skolotājiem. Abu skolu pedagogi prezentēja, diskutēja un iepazīstināja kolēģus ar saviem sagatavotajiem interaktīviem mācību materiāliem, kas izveidoti izmantojot dažādus digitālos rīkus un platformas (Microsoft PowerPoint, Prezi, Emaze u.c.). Projekta dalībnieku izstrādātie materiāli ir pieejami abu skolu interneta vietnēs.

Viesojoties Latvijā, lietuviešu kolēģi ne tikai papildināja savu profesionālo kompetenci, bet arī iepazina mūsu valsts vēsturisko un kultūras mantojumu – apmeklēja Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcu, Kokneses informācijas centru, Likteņdārzu, apskatīja pilsdrupas un Aizkraukles muzeja ekspozīciju “Padomju gadi”, bet “Radošajā mājā” izzināja latviskās tradīcijas – pīrāgu cepšanu, rokdarbu darināšanu un etnogrāfisko deju dejošanu. Nākošā Nordplus tikšanās plānota 2020.gada pavasarī, kad Kokneses pamatskolas – attīstības centra projekta grupa dosies uz Lietuvu.

Ineta Gerasimova,

Nordplus projekta koordinatore