“Vecāku skoliņas” nodarbība “Lasīsim kopā!”

01.12.2023

vecsk2.jpgKaut gan aiz loga putināja, vējš grieza baltas sniega vērpetes, Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolēnu vecākus tas nenobiedēja, lai ierastos uz “Vecāku skoliņas” nodarbību.

Tikšanās šoreiz notika skolas bibliotēkā, kur neformālā gaisotnē vecāki vakaru pavadīja kopā ar direktora vietniekiem Inesi un Jūliju, metodiķi Inetu, sociālo pedagogu Baibu, bibliotekāri Aiju, aktīvi darbojoties, diskutējot par sev aktuāliem jautājumiem. Nodarbības sākumā dalībnieki guva ieskatu par bibliotēkas nozīmi skolas ikdienā, esošajiem materiāliem, kas izmantojami izglītojamo valoddarbības (runāšanas, klausīšanās, lasīšanas, rakstīšanas) prasmju apgūšanā un pilnveidošanā. Izspēlējot spēli “Pasaki sev! Pasaki citiem!”, mācījāmies pateikt viens otram ko labu, kas ir viena no vissvarīgākajām sociālajām prasmēm.

Vecāki, iejūtoties skolēna lomā,  praktiski darbojās, apgūstot Widgit  simbolu valodu, veidojot teikumus materiālā “Draiskie teikumi”, atrodot dzīvniekam atbilstošo mājokli grāmatā “Draiskās bildītes”, runājot izteiksmīgi skaitāmpantus no grāmatiņas “Runā raiti!”, nolasot QR kodu un klausoties audio ierakstu, lai atpazītu literāro darbu un tā autoru, saliekot teikumus no žurnālu tekstiem.

Direktores vietniece metodiskajā darbā Inese aktualizēja interaktīvo tehnoloģiju saturīgu un jēgpilnu izmantošanu brīvajā laikā, demonstrējot planšetēs piedāvātās iespējas bērniem. Noslēgumā vecāki tika aicināti uz tikšanos janvārī, lai turpinātu iepazīties ar skolā piedāvātajiem atbalsta pasākumiem skolēniem, kas sekmē ikviena attīstību un sociālo prasmju pilnveidi.

Paldies “Vecāku skoliņas” dalībniekiem par aktīvu līdzdarbošanos, pozitīvu saskarsmi, radošumu un vēlmi uzzināt ko jaunu!

Prezentācija par bibliotēku

Aija Kārkliņa