ERASMUS

#ErasmusDienas 2024

14.10.2024

erasmus-logo.jpgpicture1.webpKokneses pamatskola – attīstības centrs piedalās #ErasmusDienās 2024, lai dalītos ar zināšanām un gūto pieredzi.

Erasmus+ 2024 projekta mobilitāte Horvātijā

10.10.2024

splita1.webperasmus-logo.jpgErasmus+ mobilitātes kursos gūtā starptautiskā pieredze ir nozīmīgs instruments skolotāju profesionālajā attīstībā un izglītības kvalitātes uzlabošanā. Kokneses pamatskolas – attīstības centra direktores vietniece Inese Svence un speciālās izglītības skolotāja Gunita Dambe no 2024. gada 30. septembra līdz 7. oktobrim devās apgūt jaunas zināšanas uz Splitu Horvātijā, kur kopā ar kolēģiem no Slovākijas un Vācijas piedalījās Erasmus+ 2024 projekta kursos “School Visits – Exploring the Croatian Educational System”, ko organizēja Erasmus+ Courses Croatia.

Kokneses pamatskola – attīstības centrs piedalās starptautiskā seminārā “Noteicošie faktori digitālās izglītības ekosistēmas attīstībai”

30.09.2024

25-20240925-27-erasmus-seminars.webpNo 2024. gada 25. līdz 27. septembrim Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotāja Elīna Ivanāne piedalījās Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētajā starptautiskajā tematiskajā seminārā “Noteicošie faktori digitālās izglītības ekosistēmas attīstībai” (Key Enablers of a Transforming Digital Education Ecosystem), Rīgā. Pasākums notika Erasmus+ programmas sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) ietvaros un pulcēja izglītības ekspertus un projektu īstenotājus no vairākām Eiropas Savienības valstīm, tostarp Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Spānijas, Portugāles, Grieķijas un citām, lai diskutētu par digitālās izglītības attīstības tendencēm un izaicinājumiem.

Erasmus pieredze nākotnes skolai

27.08.2024

20240826-120249.webperasmus.jpgVasaras izskaņā 2024. gada 23. augustā Kokneses pamatskolā – attīstības centrā notika seminārs “Inovatīvas metodes un Eiropas pieredze – atbalsts izglītojamiem ar speciālām vajadzībām”, kurā Erasmus projekta dalībnieki dalījās ar kursos gūtajām zināšanām.

ES programmas: virzītājspēks izaugsmei un ilgtspējai

20.12.2023

img-20231214-wa0009.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Anika Vaivade un Nellija Bāliņa 2023. gada 14. decembrī apmeklēja konferenci “ES programmas: virzītājspēks izaugsmei un ilgtspējai” Rīgā, kurā iepazinās ar sasniegumiem programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss.”  Dalībniekiem bija iespēja iedvesmoties no projektu īstenotāju stāstiem un labās prakses piemēriem, kā arī izzināt, kā Eiropas Savienības programmas var veicināt izaugsmi un ilgtspēju, akcentējot visas četras horizontālās prioritātes: vienlīdzību, iekļaušanu, nediskrimināciju  un pamattiesību ievērošanu.

Eiropas pieredze nākotnes skolai

13.11.2023

20231109erasmusseminars.jpgerasmus-logo.jpgValsts izglītības attīstības aģentūra 2023. gada 9. novembrī rīkoja Erasmus+ programmas Pamatdarbības (KA1) Tematiskās uzraudzības klātienes semināru organizācijām ar Erasmus akreditāciju skolu, profesionālajā un pieaugušo izglītībā “Erasmus kvalitātes standarti – priekšnosacījums kvalitatīvu mācību mobilitātes projektu īstenošanai”. Semināru atklāja Liene Cauna,  Erasmus+ programmas departamenta Mācību mobilitātes nodaļas vecākā eksperte, iepazīstinot ar  akreditēto organizāciju aptaujas rezultātiem, savukārt, Michał Pachocki, Polijas Erasmus+ nacionālās aģentūras pārstāvis, dalījās pieredzē par daudzveidīgu kvalitātes aspektu ietekmi uz  mobilitāšu projektiem. Jautājumus par Erasmus kvalitātes standartiem un akreditācijas būtiskiem īstenošanas aspektiem aktualizēja Katrīna Kudiņa un Laima Jaunsubrēna, Erasmus+ programmas departamenta Mācību mobilitātes nodaļas vecākās ekspertes. Strādājot darba grupās, izglītības iestāžu pārstāvji dalījās pieredzē, dibināja jaunus kontaktus un diskutēja par Erasmus kvalitātes standartu pamatprincipu ieviešanu, aktivitāšu labu pārvaldību, mācību rezultātu noteikšanu un izvērtēšanu, mobilitātes rezultātu integrēšanu organizācijas darbā un rezultātu izplatīšanu.

Uzvedības problēmu risinājumi bērniem ar autismu un attīstības traucējumiem

15.03.2023

seminars1503202301.jpgerasmus-logo.jpgSkolai kā iekļaujošai izglītības iestādei, kurā mācās bērni ar speciālām vajadzībām, jānodrošina atbalsts, mācību procesa centrā jāizvirza skolēns un viņa individuālās spējas.