Lapas karte
Kokneses pamatskola - attīstības centrs

ERASMUS 2023

PROJEKTS ERASMUS+ 2023

24.08.2023

erasmus-logo.jpgProjekta nosaukums: Erasmus+ 1.pamatdarbības “Personu mobilitāte mācību nolūkos” akreditēts projekts

Projekta Nr.: 2023-1-LV-KA121-SCH-000131783

Projekta īstenošanas laiks: no 01.06.2023. – 31.08.2024.

Projekta mērķi:

Gūt jaunas zināšanas un iepazīties ar labāko starptautisko pieredzi inovatīvu  un modernu mācību metožu, darba organizācijas formu pielietošanu izglītojamiem ar speciālām vajadzībām.

Apgūt Eiropas pieredzi mūsdienīgas izglītības nodrošināšanai, veicinot   efektīvu digitālās izglītības procesu norisi skolā.

Sekmēt pedagogu personības, profesionalitātes, pozitīvās domāšanas un pašpilnveides kompetences attīstīšanu.

Uzlabot pedagogu svešvalodu zināšanas un izpratni par Eiropas kultūrām un valstīm, attīstot Eiropas pilsoniskuma un identitātes izjūtu.

Lasīt visu ziņu

Metodiskais materiāls "Progresīvas inovatīvas mācību metodes"

09.05.2024

erasmus-logo.jpgnlp-bilde.webpMetodiskais materiāls "Neirolingvistiskā programmēšana"

Metodiskais materiāls "Jauktā mācīšanās un staciju rotācija"

Tests "Domāšanas veidi"

Metodika testam "Domāšanas veidi"

Metodisko materiālu sagatavojušas Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Inese Krastiņa, Anika Vaivade, Nellija Bāliņa, izmantojot  Erasmus + kursos “Advanced Innovative Learning Methods" gūtās zināšanas neirolingvistikajā programmēšanā, fiksētajā un izaugsmes domāšanā, kā arī jauktajās mācībās un  staciju rotācijā.

Lasīt visu ziņu

Metodiskais materiāls "Sociālo stāstu veidošana"

30.04.2024

20240430-socialie-stasti-erasmus-udre-dambe.webperasmus-logo.jpgMetodiskais materiāls "Sociālo stāstu veidošana"

Sociālie stāsti ir sociālās mācīšanās rīks, kas atbalsta drošu un jēgpilnu informācijas apmaiņu starp vecākiem, speciālistiem un visa vecuma cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, sekmējot komunikācijas un saziņas iemaņas, integrāciju sabiedrībā un jaunu jēdzienu skaidrošanu. Sociālā stāsta pamatā ir atbilstošas informācijas vākšana, cilvēkam piemērotas tēmas atklāšana  un personalizēta teksta un ilustrācijas izstrāde. Stāstus var veidot vienkārši  un radoši, svarīgākais, lai tie atbilst cilvēka interesēm, kas pilnveidos viņa sociālo uzvedību. Metodisko materiālu veidojušas Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Dace Ūdre un Gunita Dambe, izmantojot Erasmus+ kursos «Understanding and Supporting Students With ASD and ADHD» gūto pieredzi.

Starptautiska pieredze skolotāju mācību kursos Grieķijā/Piraeus

25.03.2024

whatsapp-image-2024-03-25-at-14-52-39.jpgerasmus-logo.jpgNo 2024.gada 11.marta līdz 16.martam Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Anika Vaivade, Inese Krastiņa un Nellija Bāliņa kopā ar dalībniekiem no Rumānijas un Spānijas piedalījās Erasmus+ projekta mācībās “Advanced Innovative Learning Methods” (Uzlabotas inovatīvas mācību metodes) zinošu un atraktīvu lektoru Irene Gkotsi un Jean Glover vadībā. Katras valsts komanda iepazīstināja  dalībniekus ar sevi, savu darbu, hobiju, kā arī prezentēja savu skolu un valsti.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

ERASMUS+ projekta mobilitāte Spānijā

25.03.2024

img2924.jpgerasmus-logo.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Svetlana Mateša un Kristiāna Ancelāne  no 2024. gada 11. marta līdz 16. martam kopā ar kolēģiem no Nīderlandes, Vācijas, Spānijas un Latvijas piedalījās Europass Teachers Academy organizētajos Erasmus+ kursos „CLIL for Physical Education teachers”, kuri norisinājās vienā no Spānijas salām Tenerifē. Kursus vadīja Dominic Kauffman, kurš savu darbu salā uzsācis jau pirms 16 gadiem un līdz šim guvis plašu pieredzi skolotāju apmācībām.  Mobilitātes dalībniekiem treneris ar fizisko aktivitāšu palīdzību un reāliem mācību stundu piemēriem sniedza priekšstatus par “CLIL”, iepazīstināja ar galvenajiem jēdzieniem un vajadzību identificēšanu. Ar praktisku uzdevumu un izmantojot atslēgas vārdus, dalībnieki mācījās veidot īsus darba noteikumus un instrukcijas, sniedzot atbalstu un palīdzību dziļākai tēmas apguvei.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Erasmus+ projekta mobilitāte Atēnās

22.03.2024

20240315233827.jpgerasmus-logo.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Dace Ūdre un Gunita Dambe no 2024. gada 11. marta līdz 16. martam, kopā ar kolēģiem no Dānijas, Francijas, Somijas un Latvijas piedalījās europass Teachers Academy organizētajā Erasmus+ mobilitātē “Understanding & Supporting Students with ASD & ADHS”, kura norisinājās Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Kursus vadīja zinoša lektore Zaha Thieby, kura Birmingemas Universitātē ieguvusi maģistra grādu speciālajā izglītībā, ir sertificēta ABA (Applied Behavior Analysis – lietišķā uzvedības analīze) speciāliste un papildus apguvusi arī PECS komunikācijas sistēmu un autisma diagnostiku (ADOS – 2).

Lasīt visu ziņu

Mūsdienīga skola – bērns kā aktīvs darītājs

20.03.2024

20240313konferncesafisalabotaml.jpgerasmus-logo.jpgMūsdienu strauji mainīgajā laikmetā skola vairs nevar būt tikai zināšanu avots. Lai bērni spētu veiksmīgi dzīvot nākotnes sabiedrībā, viņiem ir nepieciešamas gan atbilstošas zināšanas, gan prasmes tās lietot, gan arī spēja arvien apgūt ko jaunu. Šodienas skolotāju būtība ir spēja pielāgoties, mainīties līdzi laikam un vēlēšanās mācīties, sasniedzot ikdienas darba mērķi – sniegt bērniem izpratni par apgūto prasmju lietošanu reālās situācijās. Ikvienā skolā ir nepieciešams veidot stimulējošu un atbalstošu vidi, kurā bērni var attīstīt savus talantus un intereses, darboties pie reāliem projektiem un problēmu risināšanas uzdevumiem, kas saistīti ar dzīves realitāti, tādejādi veicinot radošumu, sadarbību un kritisko domāšanu, ņemot vērā skolēnu individuālās vajadzības un mācīšanās stilus.

Lasīt visu ziņu galerija (14)
PASĀKUMU KALENDĀRS
<>
back to top