Lapas karte
Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Projekti

Mācības iekļaujošu projektu darbnīcā

01.02.2024

5e78b8e9-7a4e-4293-90a7-88eb055cc14c.jpgJaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) rīkotajās mācībās "Iekļaujošu projektu darbnīca" 2024. gada 29. un 30. janvārī piedalījās Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Anika Vaivade un Nellija Bāliņa.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

1991. gada Barikāžu aizstāvju atcerei veltītie pasākumi

22.01.2024

logoskolassoma.jpgphoto-2024-01-24-19-47-57-4.jpgNo 2024. gada 15. līdz 19. janvārim Kokneses pamatskolā – attīstības centrā notika 1991. gada Barikāžu aizstāvju atcerei veltīta nedēļa. Pieminēt Barikādes un atcerēties to aizstāvjus ir ļoti svarīgi, īpaši skolēniem. Šos notikumus nedrīkst aizmirst un tie ir jānodod nākamajām paaudzēm kā neatņemama latvieša identitātes sastāvdaļa. Tādēļ individuālā mācību procesa jomas skolotāji sagatavoja dažādas aktivitātes visas nedēļas garumā, ar mērķi palīdzēt skolēniem izzināt un izprast mūsu valstij šo tik nozīmīgo laiku. Nedēļas sākumā internāta grupas audzināšanas nodarbībās noskatījās dokumentālo filmu ,,Barikāžu laiks”, noklausoties atmiņu stāstus, vērojot melnbaltās fotogrāfijas  par 1991. gada ar barikāžu notikumiem Rīgā, kā arī iepazinās ar informatīvo materiālu "Kā rīkoties krīzes situācijās". Savukārt pēc tam varēja pārbaudīt savas zināšanas, veicot praktiskos uzdevumus, aizpildot testu, to kā rīkoties ārkārtas situācijā.

  17. janvārī notika pasākums ,,Barikādēm 33”, kurā skolotāja Dace Ūdre skolēniem saprotami izstāstīja par 1991.gada barikāžu notikumiem Baltijā un Latvijā. Pasākuma dalībniekiem tika dota iespēja iesaistīties Latvijas skolas somas projekta ietvaros Barikāžu muzeja Muzejpedagoģiskājā programmā ,,Virtuālā ekskursijā”, piedāvātā neklātienes ceļojumā, kurā varēja aplūkot ekspozīcijas, barikāžu laika liecības – fotogrāfijas, dokumentus, barikāžu laikā lietotos priekšmetus. Noslēgumā visi noskatījās dokumentālo multiplikācijas filmu ,,Barikādes”.

 Tematiskā pēcpusdienā ,,Būsim modri!” 18. janvārī, skolotāja Laimdota Stepēna aicināja iejusties Barikāžu laika atmosfērā, noskatoties video materiālu "Barikādēm 33", akcentējot, cik svarīgi zināt un saprast, kā tika izcīnīta un aizstāvēta mūsu valsts brīvība un, ka daudzi par to atdeva savas dzīvības. Turpinājumā skolēni demonstrēja savas zināšanas par to, kas jāliek izdzīvošanas somā, lai neapjuktu krīzes situācijā, nosaucot vai parādot nepieciešamo lietu piktogrammas, vai lasot lietu nosaukumus un kārtojot tās improvizētā ārkārtas gadījumu somā. Neatņemama pasākuma sastāvdaļa bija sviestmaižu smērēšana, vienam otru pacienājot, un vienošanās  kopējā dziesmā.

 Pateicamies metodiskās komisijas mācību priekšmetu skolotājiem par sirsnīgo, izzinošo pasākumu organizēšanu, bet skolēniem pat ieinteresētību un atsaucīgu dalību tajos! Vēlam Latvijai mierīgas debesis un Ukrainai drīzu uzvaru!

Kokneses pamatskolas – attīstības centra

skolotāja Daina Logina

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Ziemassvētku sajūtu baudot

13.12.2023

20231205zsekskursija07.jpglogoskolassoma.jpg

Sniegainā 5.decembra rītā, mēs, 7. internāta grupas skolēni un audzinātājas, kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devāmies ar skolas autobusu uz Koknesi, lai ar vilcienu brauktu uz Rīgu un VEF kultūras pilī noskatītos koncertuzvedumu “Kaķīša dzirnaviņas”.

Šajā laikā Rīga ir Ziemassvētku noskaņās! Tās sākām izjust aizejot pie Brīvības pieminekļa, ar interesi izstaigājot Vecrīgu, vērojot skaisti noformētos veikalu skatlogus, fotogrāfējoties pie Ziemassvētku grezni izrotātajām eglēm. Īpašu svētku sajūtu piedzīvojām Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, kur dzērām karstu piparmētru tēju un ēdam līdzi paņemtās maizītes.

Iestiprinājušies devāmies ar tramvaju uz VEF kultūras pili. Bērnus pārsteidza skaistā ēka, kurā noskatījāmies pasakas “Kaķīša dzirnaviņas” uzvedumu ar grupas “Rakstu raksti,” dejotāju, aktieru piedalīšanos. Koncertlekcijas norise bija neparasta, jo satura atklāšanai tika izmantoti dažādi informāciju tehnoloģiju rīki, kas skatītājiem palīdzēja iedzīvoties pasakā un tās notikumos.

Pēc izrādes devāmies uz restorānu Hesburger baudīt maltīti un uzkrāt spēkus mājupceļam. Skolā atgriezāmies iespaidiem un emocijām pārbagāti.

Liels paldies skolas administrācijai par rasto iespēju skolēnu redzesloka paplašināšanā.

Mierpilnu adventes laiku vēlot,

Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotāja

L. Stepēna

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Ekskursija uz Jēkabpils Vēstures muzeju

02.06.2023

img-20230525-wa0132.jpglogoskolassoma.jpgLai sekmētu skolēnos draudzīgu savstarpējo attiecību, pozitīvu emociju veidošanos, 25. maijā Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Jēkabpils vēstures muzeju.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Pavasara talka - projekta "Nāc kopā roku rokā!" noslēguma pasākums

28.04.2023

20230420lielatalkaiu24.jpgvalstsjaunatnesprogrammalogo.jpgvalstsstarptautprogragentlogo.jpgTās nebija prieka, bet gan aizkustinājumu asaras par to, ka noslēdzies viens posms mūsu sadarbībā ar Kokneses pamatskola - attīstības centrs, 7 mēnešu garumā, īstenojot projekta “Nāc kopā, roku rokā!” aktivitātes, ko finansē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Projekta mērķis ir iepriekš neiesaistītu 18 jauniešu, vecumā no 13-25 gadiem, ar fiziskiem, garīgiem un mācību traucējumiem integrēšana Aizkraukles novada jaunatnes jomas aktivitātēs, lai sekmētu jauniešu pilsonisko un politisko līdzdalību jaunatnes politikas aktivitātēs.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Lai dzīvo vesels!

12.04.2023

20230412sportadienaprojekts30.jpgvalstsjaunatnesprogrammalogo.jpgvalstsstarptautprogragentlogo.jpgProjekta "Nāc kopā, roku rokā!" mērķis ir iepriekš neiesaistītu jauniešu, ar ierobežotām iespējām, integrēšana Aizkraukles novada jaunatnes jomas aktivitātēs un iesaistīt jauniešus līdzdarboties savas kopienas veidošanā. Kā viena no projekta aktivitātēm bija jauniešu projektu darbnīcas, kurās jaunieši domāja, aprakstīja un plānoja savu ideju īstenošanu.

Lasīt visu ziņu galerija (31)

Lai dzīvo vesels!

12.04.2023 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

afisaiepazistiauto13042023.jpgvalstsjaunatnesprogrammalogo.jpgvalstsstarptautprogragentlogo.jpg2023.gada 12.aprīlis

Projekta "Nāc kopā, roku rokā!" aktivitāte - sporta dienu "Lai dzīvo vesels!":

  • Ekskursija uz "Auto tehnikas kolekcija" muzeju Odzienas muižā;
  • Ekskursija "Mini Zoo Karlīnas" Vietalvas pagastā;
  • Lekcija "Iepazīsti auto sportu" Kokneses pamatskolā - attīstības centrā.

SKATĪT VAIRĀK

Lasīt visu ziņu
PASĀKUMU KALENDĀRS
<>
back to top