“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022” darbs noslēdzies

08.03.2023

zurija2022.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra bibliotēkas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022” eksperti 22. februārī pulcējās uz noslēguma pasākumu.

Lasītveicināšanas programmā sākotnēji iesaistījās 23 lasītāji, finišu – anketas aizpildīšanu tiešsaistē veica 22 eksperti. Pavisam kopā eksperti izlasīja 111 žūrijas grāmatas. Ekspertu sniegtās atbildes parādīja, ka mūsu izglītības iestādes bibliotēkā, veicot žūrijas grāmatu izvērtējumu, priekšplānā izvirzījās: Rebekas Lukošus darbs “Nepaklausīgais vectēvs” un vācu autora Marka Uves Klinga stāsts “Diena, kad ome salauza internetu”, kurām bija vienāds augstākais balsu skaits. Otrajā vietā ierindojās divas grāmatas: Terēza Sediva “Kurmis melni baltā alā” un I. Kofa,  M. L. Platsas darbs “Uz mājām”.

Noslēguma pasākumā ekspertiem viens no uzdevumiem bija prognozēt, kuras grāmatas mūsu bibliotēkā ir saņēmušas visvairāk balsu. Prognozes bija ļoti tuvas patiesībai. Pateicību par darbu “Bērnu, jauniešu un vecāku 2022” žūrijā saņēma: Sintija Trofimova, Daniils Sviridovs, Adrians Aksels Borozinskis, Daņila Blakunovs, Arnita Poriņa, Nikola Bušujeva, Kristaps Ivanovs, Daniels Mežaraups, Viktorija Bogdanova, Kitija Klibiķe, Megija Krūze, Deniss Sviridovs, Sabīne Jātniece, Santa Mitrovska, Kirills Šiļonoks, Tomass Neviero, Daneks Auzāns, Armands Žukovs, Everts Štāls, Elīza Marta Sondore, Signe Kanča, Beāte Avotiņa. Skolēni kopā ar pateicību saņēma LNB sarūpētos atstarotājus un skolas saldumu balviņas.

Darbs pie grāmatu vērtēšanas ir noslēdzies, palicis skaistākais, proti, grāmatu – uzvarētāju paziņošana Lielajos lasīšanas svētkos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Paldies čaklajiem lasītājiem!

Aija Kārkliņa

bibliotekāre

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

PASĀKUMU KALENDĀRS
back to top