Ekskursija Ogres novadā

12.05.2022

20220511fizikaspulcinaekskursija03.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra fizikas pulciņa dalībnieki 2022. gada 11. maijā devās mācību ekskursijā uz Ogres novadu.

Pirmais apskates objekts  Suntažos – publiskā StarSpace observatorija. Skolēniem bija iespēja noklausīties apmēram stundu garu lekciju par zvaigznēm un planētām vienkāršā, nevis zinātniskā, valodā. Uzkāpjot 9 metru augstā tornī, varēja apskatīt jaudīgāko publiski pieejamo privāto teleskopu. Zvaigžņu vērošana gan paliek katra paša ziņā, jo to var darīt tikai tumšajā diennakts laikā. Par labu uzvedību izglītojamie saņēma davanā zvaigžņu kalendāru.

Nākoša pieturvieta bija Ķeipenē, kur IK „Ķeipenieši” vadītāja Ilze Andriksone izrādīja “Ķeipenes piparkūku” izstādi – muzeju. Skolēni piedalījās konkursā par piparkūkām un radošajā darbnīcā paši dekorēja piparkūku sirsniņu, kuru, prombraucot, varēja ņemt līdzi.

Atpakaļ ceļā uz skolu, ekskursanti izšūpojās Ķeipenes šūpoļu parka dažāda veida un izmēra šūpolēs. Atpūtas vietas saimnieki norāda, ka šūpošanās ir ļoti veselīga nodarbe, tā sakārto cilvēka enerģētiku, līdzsvaro un mobilizē. Vēl pietura dabas parkā “Ogres ieleja”, lai izstaigātu zinātkārā zēna Dullā Daukas takas un paraudzītos, kas tad īsti ir aiz horizonta.

Atjaunojoši enerģiju, apmierinājuši zinātkāri un guvuši daudz pozitīvus iespaidus, skolēni apmierināti atgriezās skolā, lai dalītos ar pieredzēto un piedzīvoto ar skolas biedriem.

Dace Bernāne

skolotāja

Kokneses pamatskola - attīstības centrs

PASĀKUMU KALENDĀRS
back to top