Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana speciālajā izglītībā

15.11.2022

erasmus-logo.jpg2022. gada rudenī, no 25. oktobra līdz 29. oktobrim, Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotāji I. Miķelsons un A. Lindenberga apmeklēja Erasmus+ projekta kursus “Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana speciālajā izglītībā”, kas notika Parīzē, pašā Francijas sirdī.

Mobilitātes laikā iepazināmies ar kursu dalībniekiem no Vācijas, Horvātijas, Lietuvas, Sicīlijas, Latvijas. Piedaloties kursos, guvām priekšstatu par iekļaujošo izglītību citās valstīs un jaunu pieredzi par speciālās izglītības attīstību Eiropā. Iekļaujošajai izglītībai ir jānodrošina iespēja katram bērnam mācīties un piedalīties visās skolas norisēs neatkarīgi no rases, pārliecības, vai intelektuālajām spējām. Kursu laikā daudz tika diskutēts par jautājumiem, kas saistīti ar attālināto mācīšanos un dažādu tehnoloģiju izmantošanu, “sinhrono komunikāciju” un tās integrēšanu speciālajā izglītībā. Dažu pēdējo gadu laikā ir notikušas lielas izmaiņas mūsu dzīvesveidā, darbā un mācībās. Tiešsaistes mācības, vebināri, sadarbība virtuālajās komandās ir kļuvusi par  ierastiem pasākumiem. Tehnoloģijas turpina savu attīstību, un mēs savā ikdienā ļoti bieži izmantojam lietojumprogrammas, kas agrāk nebija iedomājamas.

Pateicoties  dalībai Erasmus+ projekta kursos, dalībniekiem bija iespējas apgūt jaunas zināšanas, uzlabot valodas prasmes,  apmeklēt  pilsētas kultūrvēsturiskās vietas, gūt priekšstatu par seno un mūsdienu mākslu. Iegūtās praktiskās  zināšanas un iespaidi tiks nodoti kolēģiem Latvijā, lai sekmētu kvalitatīvas speciālās izglītības nodrošināšanu un jaunu mācību metožu pielietošanu ikdienas darbā csq.

Agita Lindenberga

Erasmus+ projekta dalībniece

Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotāja