Sveču balle Kokneses pamatskolā - attīstības centrā

19.02.2021

img_20210302_wa0018.jpgKokneses pamatskolā - attīstības centrā skolēni gadā tika aicināti piedalīties izstādē “Dedzu sveci”.  Katram audzēknim, pēc vēlēšanās bija  individuāli jāsagatavo pašdarinātu telpisku sveci no papīra, izmantojot dažādas tehnikas.


Tika locīts, griezts, līmēts un zīmēts un skolas priekštelpā sarindojās gan lielākas, gan mazākas dažādu krāsu un nokrāsu papīra sveces. Gribas teikt dzejnieka Ojāra Vācieša vārdiem no dzejoļa “Sveču balle”: “ Uz lielu balli sanāca sveces, ai, kas par gaismu debesīs tecēs!”

Klašu grupās tika lietas  vaska un parafīna sveces, jo februāris ir Sveču mēnesis, un otrajā datumā, Sveču diena, kad ir pats ziemas vidus.

Mūsu senči no sveces nolasīja:

Ja sveces liesma deg mierīgi, bez raustīšanās, tad gaidāms jauks laiks.  Ja sveci dedzina abos galos, tad nedzird zagļus nākam. 

Nenopūt sveci ar elpu, jo tā vari aizpūst arī sveces liesmas atnesto labo enerģiju. 

 

Kokneses pamatskolas – attīstības centra

skolotāja Agita Lindenberga

PASĀKUMU KALENDĀRS
back to top