Bērns ar speciālām vajadzībām pirmsskolas izglītības iestādē

21.04.2022

viscseminars20220420.jpg".... svarīgi ir ticēt savam bērnam, pat ja viss šķiet sliktāk par sliktu.

Tikai ticība ļauj turpināt meklējumus, pamanīt un izmantot katru niansi,

kas varētu palīdzēt bērnam. Ikviens bērns ir īpašs, un vienam sasniegums ir atklājums astrofizikā, bet citam – izrunāts vārds un paša uzvilkta līnija. Katram ir savs ceļš...."

Līga Bērziņa, Latvijas Autisma apvienības vadītāja

Pirmsskolas izglītība ir izglītības pakāpe, kurā notiek bērna individualitātes un personības veidošanās, veselības nostiprināšana un tiek nodrošināta sagatavošanās pamatizglītības ieguvei. Ikviena bērna attīstība norisinās atšķirīgi, reizēm ātrāk, reizēm negaidīti pēkšņi, tomēr vecumposmu attīstības secība ir negrozāma. Tādēļ ir svarīgi saprast, ka agrīni  konstatēti attīstības vai mācīšanās traucējumi, laicīgi sniegta palīdzība un noteikti piemēroti atbalsta pasākumi nozīmē labākus rezultātus mācību satura apguvē skolā.

VISC Speciālās izglītības nodaļa sadarbībā ar Kokneses pamatskolu – attīstības centru 20.aprīlī organizēja tiešsaistes semināru “Bērns ar speciālām vajadzībām pirmsskolas izglītības iestādē”, kurā izglītības iestādes direktore Anita Ščerbinska un direktores vietniece metodiskajā darbā Inese Svence pastāstīja par speciālo vajadzību būtiskām pazīmēm pirmsskolas vecumā, jo attīstības traucējumu noteikšana pēc iespējas agrīnā vecumā dod iespēju bērnam savlaicīgi saņemt profesionālu palīdzību – atbilstošu pedagoģisku un psiholoģisku atbalstu. Semināra dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kādas pazīmes katrā no pirmsskolas vecumposmiem liecina par nepieciešamību vērsties pie speciālistiem, kuri ieteiks turpmākos palīdzības rīcības soļus un kā nodrošināt atbalsta pasākumus bērniem, kuriem konstatētas attīstības vai mācīšanās grūtības.

Semināra noslēgumā A.Ščerbinska un I.Svence kopā ar VISC Speciālās izglītības nodaļas vadītāju A.Falku atbildēja uz klausītāju jautājumiem par iekļaujošas izglītības nodrošināšanu bērniem ar speciālām vajadzībām. Paldies visiem klausītājiem par interesi un aicinām apmeklēt Kokneses pamatskolu – attīstības centru!

Semināra ierakstu skaties šiet https://fb.watch/cxh5hqeWMK/

Inese Svence