Drošības nedēļa

23.10.2023

whatsapp-image-2023-10-04-at-12-50-00-1.jpgKokneses pamatskolas attīstības centrā no 02.10.2023. līdz 06.10.2023. notika drošības nedēļas pasākumi. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanai bija tēma “Iepazīsti drošību interaktīvā vidē”. Pārrunājām drošību uz ceļiem. Tumšajam laikam sākoties svarīgi, lai mums katram būtu atstarotājs. Kad  dodamies uz skolu, mēs esam satiksmes dalībnieki, kuriem arī ir jāievēro noteikumi, tas pats attiecas, ja uz skolu braucam ar riteni, bet ja mūs skolā nogādā ar mašīnu – tajā obligāti ir jāpiesprādzējas. Mācībām izmantojām CSDD mājas lapu (www.berniem.csdd.lv), kur interaktīvā vidē ir iespēja mācīties un pārbaudīt savas zināšanas par drošību sev apkārt – video materiālus, spēles.

04.10.2023. izglītojamie piedalījās izglītojošās stacijās “Drošība manā ikdienā”. Viņiem bija jāiziet četras stacijas.

• Pirmajā stacijā izglītības psihologs mācīja izglītojamos savstarpēji sadarboties, uzticēties viens otram, palīdzēt grūtās situācijās.
  • Otrajā stacijā jaunsargu vadītāja stāstīja par ieročiem, to bīstamību, kur tos drīkst pielietot. Katrs izglītojamais varēja apskatīt ieroci, ieņemt pareizu guļus stāvokli tēmējot mērķī.
  • Trešajā stacijā izglītojamiem bija jātiek pāri purvam, izmantojot dēlīšus. Šeit viņiem bija jāparāda sadarbošanās prasmes.
  • Ceturtajā stacijā izglītojamiem bija jāizvēlas viens cietušais, kurš, izmantojot improvizētās nestuves, bija jāaiznes pie medicīnas darbinieka. Tur viņi mācījās uzlikt plāksteri, apsiet ievainojumus, uzlikt vienkāršu ģipsi.

Nobeigumā izglītojamie ar audzinātāju pasēdēja pie tējas tases, cienājās ar kliņģeri un pārrunāja iegūto pieredzi, grūtības uzdevumu veikšanā, kā tās risināt.

Paldies Izglītības iestādes atbalsta personālam un skolotājiem par palīdzību nedēļas organizēšanā.

Svetlana Gžibovska

“Dabaszinātņu un matemātikas mācību joma” vadītāja