Speciālo skolu skolēnu izteiksmīgas runas konkurss “Valodiņa 2023”

24.02.2023

20230217145607.jpgPaldies Padures pamatskolas kolektīvam un direktorei Vitai Levicai par to, ka 17.02.2023. pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal notika Latvijas speciālo skolu skolēnu izteiksmīgas runas konkurss “Valodiņa 2023”.

Konkursam “Valodiņa” šogad apritēja divdesmitais gads.

Labākie daiļlasītāji Padures pamatskolā pulcējās no Kurzemes, Rīgas skolām un arī no Kokneses pamatskolas – attīstības centra. Mūsu skolu pārstāvēja Lauris Kūla, Santa Mitrovska un Signe Kanča.

Konkursa žūrijas locekļi šoreiz bija Linards Tiļugs (bijušais Padures pamatskolas direktors), Evija Mahta (Dienividkurzemes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece) un Jānis Buķelis (mūziķis).

Lai žūrijas locekļi drīkstētu vērtēt skolēnu sniegumu, vispirms tiem vajadzēja demonstrēt savstarpēju sadarbību uz skatuves, savu dziedātprasmi un ritma izjūtu.

Žūrija konkursantu sniegumu vērtēja paceļot un parādot sirsniņas. Maksimālais sirsniņu skaits bija 10. Skolēni ar lielu aizrautību vēroja vienaudžu priekšnesumus.

Izteiksmīgas runas konkursā mūsu skolēniem veicās labi. Santa un Lauris ieguva 8 sirsniņas, bet Signes sniegumu žūrija novērtēja ar 7 sirsniņām.

Pēc priekšnesuma saņemti vērtīgi, uz izaugsmi vērsti žūrijas komentāri un arī uzslavas par velna maskas izmantošanu Santas priekšnesumā “Velniņš”.

Konkursa izskaņā baudījām Jāņa Buķeļa sniegto muzikālo priekšnesumu.

Katrs skolēns saņēma piemiņas balvas: koka medaljonu “Valodiņa 2023”, interesantu grāmatu, saldumus un Atzinības rakstu. Mūsu skola saņēma Pateicības rakstu un medus burciņu no “Valodiņas 2023” ilggadējā pasākuma vadītāja Imanta Ozola dravas.

Paldies skolotājām Aijai Kārkliņai un Sandrai Auzenbergai, logopēdei Ilonai Vītolai par skolēnu sagatavošanu dalībai šajā konkursā. Paldies skolēnu vecākiem par sniegto atbalstu.

Vislielākais paldies mūsu skolas administrācijai par atbalstu un iespēju piedalīties Izteiksmīgas runas konkursā “Valodiņa 2023”.

Jolanta Rotkāja

Valodas un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas mācību jomas vadītāja

Kokneses pamatskola – attīstības centrs