Lai dzīvo vesels!

12.04.2023

20230412sportadienaprojekts30.jpgvalstsjaunatnesprogrammalogo.jpgvalstsstarptautprogragentlogo.jpgProjekta "Nāc kopā, roku rokā!" mērķis ir iepriekš neiesaistītu jauniešu, ar ierobežotām iespējām, integrēšana Aizkraukles novada jaunatnes jomas aktivitātēs un iesaistīt jauniešus līdzdarboties savas kopienas veidošanā. Kā viena no projekta aktivitātēm bija jauniešu projektu darbnīcas, kurās jaunieši domāja, aprakstīja un plānoja savu ideju īstenošanu.

12.aprīlī īstenojām pēdējo Kokneses pamatskola - attīstības centrs jauniešu Everta, Sintijas Kitijas un Ērikas ideju par sporta dienu "Lai dzīvo vesels!" Tā nebija parasta sporta diena, bet gan veltīta Motosporta un Autosporta iepazīšanai.
Dienu sākām ar braucienu uz Odzienas muiža, kur ekskursijā devāmies uz "Auto tehnikas kolekcija" muzeju. Iepazināmies ar vecajām F3 formulu mašīnām, viena no kurām piedalās sacensībās vēl tagad, un citiem vēsturiskiem auto un moto transporta līdzekļiem. Atpakaļ ceļā viesojāmies Mini Zoo Karlīnas , uzlabojot pašsajūtu ar dzīvnieku terapiju! Nelielas fiziskās aktivitātes tika iekļautas mazo kazlēnu noķeršanas sacensībās.
Pēcpusdienā skolā uzņēmām viesus!
Pirmie viesi mūs iepazīstināja ar motokrosu!
Paldies Natalija Zeica no Latvijas Motosporta federācija par izsmeļošu iepazīstināšanu ar dažādiem motosporta veidiem un sporta aktualitātēm! Paldies @Lauris Rodrigo Zariņš par dalīšanos pieredzē un jauniešu ieinteresēšanu!
Tālāk pievērsāmies autosportam. Markuss Ūtēns prezentēja autokrosa sacensības un savu kategoriju Junior Xtreme bagijus un Xtreme bagijus. Stāstīja par savu izaugsmi un ieguldījumiem šajā sporta veidā.
Pēdējais bija amatieru autosporta veids Folkreiss. Par sacensību organizēšanu stāstīja S/K Daugavas Senleja, kuri organizē sacensības Aizkrauklē esošajā autosporta trasē. Par savu pieredzi kā braucējai mūs iepriecināja Sigita Lazdāne.
Pēc katras prezentācijas tika uzdoti āķīgi jautājumi un, par pareizām atbildēm, skatītāji tika pie balvām!
Pasākuma noslēgumā, skolas pagalmā varēja uzmērīt sportistu aprīkojumu, iejusties autosporta transportlīdzeķlu vadītāja vietā!

Ieva Ūtēna
Projekta "Nāc kopā, roku rokā!" koordinatore

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas programmas 2022. - 2024. gadam

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Projekts "Nāc kopā, roku rokā!" VP 2022/1-12