Pavasara talka - projekta "Nāc kopā roku rokā!" noslēguma pasākums

28.04.2023

20230420lielatalkaiu24.jpgvalstsjaunatnesprogrammalogo.jpgvalstsstarptautprogragentlogo.jpgTās nebija prieka, bet gan aizkustinājumu asaras par to, ka noslēdzies viens posms mūsu sadarbībā ar Kokneses pamatskola - attīstības centrs, 7 mēnešu garumā, īstenojot projekta “Nāc kopā, roku rokā!” aktivitātes, ko finansē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Projekta mērķis ir iepriekš neiesaistītu 18 jauniešu, vecumā no 13-25 gadiem, ar fiziskiem, garīgiem un mācību traucējumiem integrēšana Aizkraukles novada jaunatnes jomas aktivitātēs, lai sekmētu jauniešu pilsonisko un politisko līdzdalību jaunatnes politikas aktivitātēs.

Pirmā aktivitāte bija 35 jauniešu aptauja un rezultātu apkopojums, kas kalpoja par pamatu diskusijai ar citiem jauniešiem un politiķiem šī gada 11.janvārī, kad tikāmies ar Aizkraukles novada jauniešu domi un jaunatnes jomas lēmējvaru. Kopīgā aktivitātē ar jaunatnes jomas lēmumpieņēmējiem par jauniešu ar fiziskiem, garīgiem un mācību traucējumiem iespējām piedalīties jaunatnes politikas veidošanā Aizkraukles novadā, sastādījām aktivitāšu plānu 2023.gadam.
Projekta laikā jauniešiem tika vadītas projektu un digitālās darbnīcas, kuru rezultātā īstenojām četrus jauniešu iniciatīvu projektus:
✅️ "Hello, Bulgaria!"
✅️ "Silver Rabbit Dances"
✅️ "Kino enerģija"
✅️ "Lai dzīvo vesels!"
Mēs devāmies divās pieredzes apmaiņās uz Madonu un Pļaviņām, lai draudzētos un iepazītos ar citiem jauniešiem.
Diskusiju pēcpusdienas mērķa grupas un aktīvajiem jauniešiem par pozitīvu emocionālu saskarsmi un cieņpilnām attiecībām notika gan Aizkrauklē, gan Madonā. Ar šīm aktivitātēm vēlējāmies veicināt jauniešu pilsonisko līdzdalību lēmumu pieņemšanā un iesaisti skolas un pašvaldības sabiedriskajā dzīvē. Motivējām jauniešus iesaistīties vietēja līmeņa jaunatnes organizācijās, pašvaldības jauniešu domē.
Papildus mērķis bija mazināt stereotipus sabiedrībā par šiem jauniešiem, integrēt kopīgās aktivitātēs.

Pēdējais, noslēguma pasākums bija 20.aprīlī, kad tika aicināti visi sadarbības partneri, pašvaldības pārstāvji, jauniešu vecāki uz kopīgu darbošanos skolas teritorijas sakopšanā un stādu iestādīšanā kā atgādinājumu par mūsu sadarbību!
Par pasākuma neformālo gaisotni rūpējās vadītājs Kaspars Brūvelis un I.Gaiša vidusskolas muzikāli vokālās studijas meitenes!
Pastrādājuši, kopīgi baudījām ugunskura zupu un ceptās desiņas.

Projekta jaunieši saņēma no biedrības pateicības balvas - Tkrekliņus un kladītes ar biedrības un sponsoru logo!
Projekta finansējums ir 6982,82 eiro. Projektu nr. VP2022/1-12 “Nāc kopā, roku rokā!” īstenojam Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022. – 2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Ieva Ūtēna
Projekta koordinatore