Ar zināšanām dzīvē!

25.09.2012

p9250575.jpg25. septembrī Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra 9. klases audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Kokneses novada Dzimtsarakstu nodaļu un Kokneses pilsdrupām.

Skolā literatūras stundās skolēni bija lasījuši par latviešu tautas tradīcijām kristībās, kāzās un bērēs. Tagad Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lolita Vildava audzēkņiem pastāstīja par dokumentiem, kas nepieciešami, lai slēgtu laulību, reģistrētu bērniņu vai miršanu, izskaidroja likumus, kas nosaka kāzu organizēšanu vai bērna reģistrēšanu.

Jaunieši aplūkoja ar ūdenszīmēm iezīmētās dzimšanas, laulības un miršanas apliecības, tur norādāmās ziņas par cilvēku.

Vieta, kur Koknesē brīvā dabā tiek slēgtas laulības, ir pilsdrupas. Rudenīgi skaistajā dienā devāmies apskatīt vairāk kā 800 gadu vecās pilsdrupas. Ar īsu stāstījumu par pilsdrupu vēsturi mūs iepazīstināja Ērikas Gailānes kundze. Skolēni izstaigāja pilsdrupas, apskatīja lielgabalu un mazliet iejutās pils iemītnieku lomās.

Mājupceļā apstājāmies pie tiltiņa, kur sākas gājēju taka uz Likteņdārzu, bet tas jau būs maršruts citai mācību ekskursijai.

Skolotāja Aija Kārkliņa