Barikāžu atceres laiks Kokneses pamatskola – attīstības centrā

27.01.2022

20220120barikazuatceresdiena11.jpgŠogad aprit 31 gads, kopš 1991. gada janvāra barikādēm.

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās, kad cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

Kokneses pamatskolā – attīstības centrā audzināšanas stundās tika stāstīts par šo, Latvijas tautai tik nozīmīgo, laiku. Vecāko klašu skolēni skatījās dokumentālas filmas. 9 internāta grupa klasē uz galda izveidoja mājas un ielas un starp tām tika no dažādiem materiāliem būvētas barikādes.

Klasēs tika pārrunāts, kāda Latvija ir tagad un kādu mēs to vēlētos redzēt nākotnē. Katra internāta grupa uzrakstīja uz malkas pagales novēlējumu Latvijai un latviešu tautai un 20. janvārī to ielika ugunskurā, lai novēlējums ar dzirkstelītēm apņem mūs un mūsu dzimto zemīti.

Agita Lindenberga

Internāta skolotāju metodiskās jomas vadītāja

Kokneses panatskola - attīstības centrs