Bērnu un jauniešu žūrija 2012

06.03.2013

dsc_9802.jpgPirmo reizi Kokneses internātpamatskolā - attīstības centrā tika īstenota lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu un jauniešu žūrija 2012”. No novembra mēneša skolēni varēja lasīt grāmatas, kas bija iekļautas 2012. gada Bērnu žūrijā.

Lasīšanas veicināšanas programmā piedalījās 13 skolēni- Bērnu žūrijas eksperti no 2. – 9. klasei, izlasot 41 grāmatu. Audzēkņi grāmatas lasīja patstāvīgi, dažiem otrās klases skolēniem palīdzēja internāta skolotāji. Pēc grāmatu izlasīšanas bērni aizpildīja anketas, kas tika nosūtītas uz LNB Bērnu literatūras centru, kur tiek apkopota informācija no vairāk kā 500 Latvijas bibliotēkām.

Apkopojot Bērnu žūrijas anketas, ko aizpildīja mūsu skolas skolēni, no grāmatām, kas tika piedāvātas 1. – 2. klašu skolēniem, mūsu ekspertiem visvairāk patika:

1. Z. Milera, E. Petiška grāmata „ Kurmītis un bikses”;

2. E. Gulbe, L. Lošina „ Koko un Riko” ;

3. A. Štefensmeijers „ Līzelotei nenāk miegs”.

Bērnu žūrijas ekspertiem, lasot 3. – 4. klasei piedāvātās grāmatas, visvairāk patika M. Karinena grāmata „ Nozagts oranžs divritenis”, otrajā vietā atstājot Ulda Ausekļa dzejoļu grāmatu „Zīlītes pīlītes pūš”, 3. vietā – A. Strautnieces grāmata „Labu labais, kreisu kreisais”. Visi skolēni, kuri piedalījās lasīšanas veicināšanas programmas īstenošanā, saņēma aproces Latvijas karoga krāsās ar uzrakstu „ Vairāk labu lasītāju!”.

Paldies lasītājiem – ekspertiem: Alvim, Sanitai, Elvim, Dainim, Laurim, Normundam, Regnāram, Artūram, Pēterim, Naurim, Sandim, Madarai, Intai!

Darbojoties Bērnu un jauniešu žūrijā, audzēkņi pilnveidoja savu lasīšanas tehniku, iepazina latviešu un cittautu rakstniekus, cittautu kultūru. Aizpildot ekspertu anketas, mācījās secināt, salīdzināt, pilnveidoja prasmi izteikt savas domas. Iesaistīšanās lasīšanas veicināšanas programmā radīja bērnos vēlmi lasīt.

Bibliotekāre Aija Kārkliņa,

Kokneses internāatpamatskola - attīstības centrs