Cauri laikiem un mūžiem

18.12.2019

Neatņemama skolas dzīves tradīcija ir skolēnu braukšana ekskursijās. Šogad, 12. decembrī, Kokneses pamatskolas 9. klases un arodklases skolēni kopā ar audzinātājām brauca mācību ekskursijā uz Rīgu projekta „Skolas soma” ietvaros. Ekskursijas mērķis bija vēstures notikumu izzināšana. Bērni kopā ar skolotājām apmeklēja kino, lai noskatītos Latvijas vēsturisko filmu „Dvēseļu putenis”, kas vēsta par Pirmā pasaules kara laiku, kad latviešu strēlnieki varonīgi cīnījās par savas tēvzemes brīvību.

Patriotisku jūtu, spilgtu emociju un pārdomu par dzīvi pārņemti, ekskursijas dalībnieki devās uz nākamo apskates objektu – Latvijas Okupācijas muzeju – „Stūra māja”. Šī ēka ir bijušās Latvijas PSR Drošības komitejas (čekas) galvenā mītne Rīgā. Ēka ir Valsts nozīmes vēstures piemineklis. „Stūra mājā” uzzinājām ļoti plašu informāciju par Komunistiskā režīma represīvajām darbībām, kas notika šajā ēkā. Kopā ar gidu izstaigājām muzeja pagrabu, pagalmu un kameras. Ēku atstājām, ļoti dziļu pārdomu pārņemti, jo uzzinātā informācija mūsos radīja pārdzīvojuma jūtas par tā laika cilvēku piedzīvotajām šausmām.

Lai nedaudz kliedētu negatīvās emocijas, ekskursiju noslēdzām, atpūšoties boulinga centrā “Mēness”.

Ekskursijas laikā skolēni pilnveidoja savas zināšanas par Latvijas ilgo, sāpju un ciešanu pilno ceļu līdz neatkarības iegūšanai, izjūtot spēcīgas emocijas. Skolēni sevī attīstīja sen piemirstas, bet cildenas jūtas: patriotismu un mīlestību pret dzimteni. Veicināja izpratni par tā laika cilvēku: drosmīgu, garā stipru un cīnītāju.

Skolotāja L. Ziemele