Ciemošanās Koknesē “Radošajā mājā”

07.02.2022

20220203ekskursijaradosamaja15.jpgFebruāris izsenis saukts par sveču mēnesi. Līdz mūsdienām Sveču dienas, kuru svin 2. februārī, tradīcijas maz saglabājušās. Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces. 6. februārī svin  Meteņus, kas simboliski ir ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētki.

2022.gada 3.februārī Kokneses pamatskolas – attīstības centra 7.grupas skolēni ciemojās Koknesē “Radošajā mājā”, kur viņus laipni uzņēma saimniece Inguna Žogota.

Lai labāk iepazītos un iejustos, spēlējām jautras rotaļas un dejojām plaukstiņpolku. Aigars un Kārlis ar interesantiem mūzikas instrumentiem uzturēja dejas ritmu.

Izdejojušies devāmies uz blakus telpu darināt sveces. Gaisā virmoja patīkama vaska smarža! Tinām un lējām sveces. Ar interesi izmēģinājām saliet sveces dažādās formiņās, sniegā un pat izgrebtā kālī. Šai svecei bija trīs daktis, jeb sveces sirsniņas. Kamēr sveces atdzisa, izgatavojām diegu saulītes, ar kurām rotāt klasi. Darbiņš prasīja uzmanību un nebija nemaz tik viegls, tāpēc gandarījums par paveikto bija liels.

Ciemošanās laikā, Inguna Žogota iepazīstināja mūs ar seno laiku rotaļlietām un ar dažām ļāva parotaļāties. Sarīkojām “vilciņu” griešanas sacensības.

Mums bija iespēja vērot, kā īstās stellēs tiek austs smalks lakats, un secinājām, ka šis arods prasa lielu pacietību un gudrību.

Uz atvadām saimniece mums izzīlēja, ka šajā gadā  mums būs gan veselība, gan laime! Lai piepildās!

Gaidīsim nākamās tikšanās reizes, jo visiem ļoti patika!

Laimdota Stepēna

skolotāja