Dzīvei gatavs

27.01.2022

20220120dziveigatavs11.jpg2022.gada 20.janvārī sociālo zinību un lietišķās saskarsmes stundu ietvaros notika vieslekcija “Vēlēšanu pratības stunda”, ko  vadīja  Tiesībsarga biroja juriste Santa Tivaņenkova, no skolu programmas “Dzīvei gatavs”. Vieslekcijā piedalījās 8.un 9.klase, 1. un 2.kurss.

Skolu programma “Dzīvei gatavs” ir atbalsts skolotājiem un palīgs skolēniem dažādu mācību priekšmetu apguvē, lai gūtu izpratni par skolā apgūstamo zināšanu un prasmju pielietojumu dzīvē. Vieslekciju un tiešsaistes nodarbību plānus izstrādājuši kopā ar "Iespējamās misijas" skolotājiem un citiem nozares ekspertiem.

Stundās vieslektori ar skolēniem dalās prasmēs un zināšanās, tās netiek izmantotas komerciālu mērķu sasniegšanai un pakalpojumu/produktu reklamēšanai. Vieslekcijas, tiešsaistes nodarbības un ekskursijas pieejamas bez maksas. Valsts izglītības un satura centrs sniedz atbalstu vieslekciju plānu izstrādē. Tajās jaunieši attīsta 21. gadsimtam svarīgas prasmes un to pielietojumu plašākā kontekstā.

Stundā tika izmantots viedtālrunis ar interneta pieslēgumu, lai var līdzdarboties kahoot aktivitātēs, lai lektore gūtu atgriezenisko saiti un varētu noskaidrot apgūtās skolēnu zināšanas par vieslekcijas tēmu.

Zaiga Krēsliņa

skolotāja