Ekskursija uz Tērveti

16.10.2012

dscf2256_majas-lapai.jpgPienācis rudens. Rudens ir kā sētnieks, kurš ar savām vēju slotām noslauka pēdējos vasaras krāšņumus, bet septembris mēnesis, kad vasara atblāzmojas pēdējos saules staros, pirmajās rudens peļķēs, lietū un krāsainajās koku lapās.

Aizvien biežāk satumst debesis, gaudo vējš, griežot dejā krāšņās koku lapas. Rudens ekskursiju laiks! 27. septembra rītā, pie Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra, pieripo jauns, skaists autobuss un 28 „c” līmeņa skolēni, skolotāju un vecāku pavadībā dodas ceļā uz Tērveti – brīnumaino meža salu grezno, plašo Zemgales līdzenumu vidū. Mēs visi ļoti vēlamies ātrāk nonākt Tērvetes dabas parkā, kur mūs gaida „Meža mātes taka,” kas māca mūs labāk pazīt mežu, kokus, akmeņus, augus, sēnes, ogas, arī dzīvniekus, dabas parādības un vairāk kā 100 pasaku tēlu koka skulptūras.

„Pasaku mežs” – tā jau būs pavisam cita pasaule, jo mēs zinām, ka mūs gaida īsta sila raganiņa, kura izrādās nav nemaz tik ļauna, viņa palīdz bērniem kliedēt niķus un stiķus.

Rūķīšu mežā mūs pārsteidz Rūķu māmiņa, kas šeit saimnieko, kā arī iepazīstina ar rūķu saimes sadzīvi un paražām.

Kad bijām visu aplūkojuši un piekusuši, tad dabas parka vilcieniņš mūs aizvizināja līdz autobusam. Noguruši, bet emociju pilni dodamies atpakaļ uz skolu.

Rudenīgie piedzīvojumi Tērvetes dabas parkā vēl ilgi paliks atmiņā.

Skolotājas Sarmīte Zukule, Dace Ūdre, Daina Logina