Erasmus pieredze nākotnes skolai

27.08.2024

20240826-120249.webperasmus.jpgVasaras izskaņā 2024. gada 23. augustā Kokneses pamatskolā – attīstības centrā notika seminārs “Inovatīvas metodes un Eiropas pieredze – atbalsts izglītojamiem ar speciālām vajadzībām”, kurā Erasmus projekta dalībnieki dalījās ar kursos gūtajām zināšanām.

Speciālās izglītības skolotājas Nellija Bāliņa, Anika Vaivade un Inese Krastiņa vadīja darbnīcu “Inovatīvas mācību metodes izglītības procesā”, kurā dalījās ar Erasmus+ projektā gūto pieredzi. Īpaša uzmanība tika veltīta neirolingvistiskajai programmēšanai un izaugsmes domāšanai. Darbnīcā tika papildinātas teorētiskās zināšanas un iemaņas, izmēģinot vienu no neirolingvistiskās programmēšanas tehnikām, kas ir veiksmīgs palīgs emocionālās inteliģences attīstīšanā un jaunu neironu ceļu veidošanā. Tika akcentēta izaugsmes un fiksētās domāšanas ietekme uz indivīda pašsajūtu, izdarītajām izvēlēm un iespējām attīstīt sevi. Jauniegūtās zināšanas palīdzēs sekmēt ikvienas personības attīstību, labāk izprast izglītojamos un veidot veiksmīgu sadarbību ar kolēģiem.

Kristiāna Ancelāne un Svetlana Mateša iepazīstināja ar orientēšanās aplikāciju “GOOSECHASE”, ar kuras palīdzību iespējams apgūt dažādas tēmas, veidojot starppriekšmetu saikni, piemēram, dabaszinības un matemātika, angļu valoda un sports u.c. Aplikāciju iespējams izmantot gan mācību stundās, gan mācību ekskursijās un pārgājienos.

Mobilitātes dalībnieces Dace Ūdre un Gunita Dambe dalījās iespaidos par braucienu uz Atēnām un stāstīja par Erasmus+ kursos “Izglītojamo ar AST un UDHS izpratne un atbalsts” (Understanding & Supporting Students with ASD & ADHS) gūto pieredzi.  Praktiskajā darbnīcā “Sociālo stāstu veidošana” iepazīstināja ar šīs metodes pielietošanas principiem un prezentēja savu piemēru. Pedagogi, darbojoties grupās, veidoja savus sociālos stāstus par noteiktu tematu un atzinīgi novērtēja to nozīmi ikdienas darbā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām.

Semināra dalībnieki atzina, ka, praktiski darbojoties, apgūtas jaunas metodes, paplašināta profesionālā kompetence, iegūtas jaunas zināšanas un pieredze, un apgūtas inovatīvas metodes, kuras izmantot ikdienas darbā. Paldies visiem Erasmus+ 2023 projekta dalībniekiem par dalīšanos ar kursos gūtajām zināšanām, pieredzi un iedrošinājumu citiem piedalīties projektu mobilitātēs, un kolēģiem par aktīvu darbošanos praktiskajās darbnīcās!

Gunita Dambe

metodiķe