Izteiksmīgās runas konkurss „Izstāsti man savu sapni”

08.12.2019

1.– 4. klašu grupā izteiksmīgās runas konkursā piedalījās 7 audzēkņi, kurus konkursam sagatavoja latviešu valodas skolotājas A. Vingrovska un J. Rotkāja. Skolēni izpildīja latviešu autoru dzejoļus par bērnību.

Pirmo vietu šajā klašu grupā ieguva 4. klases skolniece Sabīne Jātniece ar Andas Dēliņas dzejoli “Pasakainie bērnības stāsti”. Otrajā vietā ierindojās 4. klases skolniece Everita Dita Avotiņa ar Aspazijas dzejoli “Ilgu zeme”. Trešo vietu ieguva 2. klases skolēns Deniss Sviridovs. Viņš skaitīja Marijas Gončares dzejoli “Vienmēr”. Pateicības saņēma otrās klases skolnieki Daneks Auzāns un Gabriela Avotiņa. Pateicības saņēma arī Andris Zernis un Maksimiliāns Sivačenko.

5. – 9. klašu grupā izteiksmīgās runas konkursā „Izstāsti man savu sapni” uzstājās 12 skolēni, kuru runu vērtēja skolotājas, A. Vingrovska, J. Grase, S. Baltcere, J. Rotkāja, S. Riekstiņa un psiholoģe E. Feodorova. Šīs grupas bērnus konkursam sagatavoja skolotājas L. Ziemele, S. Baltcere, M. Urga un A. Kārkliņa. Visi runātāji izpildīja latviešu autoru dzejoļus.

5. -9. klašu grupā 1. vietu ieguva 9. klases skolnieks Mārcis Bērziņš ar G. Rača dzejoli „17. aprīlis”. Dalītajā otrajā vietā ierindojās Marats Koļesņikovs skaitot Jāņa Baltvilka dzejoli „Cik maksā visdārgākais” un Gunta Arta Svilpe ar G. Rača dzejoli „21. augusts”. Dalītajā trešajā vietā ierindojās 5. klases skolniece Beāte Avotiņa skaitot M. Cielēnas “Mājupceļā” un 7. klases skolnieks Maksims Sviridovs ar E. Gulbes dzejoli “Ačgārnijā”. Pateicības par piedalīšanos konkursā saņēma: Rebeka Sakalauska, Dāvis Circenis, Toms Eduards Kačkāns, Megija Krūze, Markuss Fridrihs Gulbis un Elīna Nesvate.

No arodklašu skolēniem 1. vietu ieguva Normunds Reiznieks.

Pateicību par piedalīšanos konkursā saņēma Kristaps Daniels Kriņģelis. Par drosmi uzstāties, prasmi izteiksmīgi deklamēt dzeju, skolēni saņēma ne tikai pateicības rakstus, bet arī saldas balvas. Decembra mēneša sākumā labākie, čaklākie, atsaucīgākie skolēni kopā ar skolotājām Aiju Kārkliņu un Jolantu Rotkāju apmeklēs Jauniešu teātra izrādi „Sniegbaltītes skola.” Konkursa pirmo vietu ieguvējiem jāturpina pilnveidot savu prasmi daiļrunāšanā, lai februāra mēnesī varētu piedalīties izteiksmīgās runas konkursā Lažā. Paldies skolotājiem, kuri sagatavoja skolēnus runas konkursam.

Skolotāja Jolanta Rotkāja