Jaunie amatnieki 2014

14.05.2014

dsc_6501.jpgKokneses internātpamatskola – attīstības centrs ir bagāta ar tradīcijām un viena no pavasari vēstošajām ir jauno amatnieku tikšanās. Šī pasākuma mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām amatu prasmēm un rosināt izvēlēties sev piemērotāko profesiju turpmākajai dzīvei.

Jauno amatnieku mēneša ietvaros skolēni iesaistījās mācību ekskursijās, kuras noorganizēja MK ,,Cilvēks un sabiedrība” skolotāji S. Riekstiņa, V. Kalniņa, D. Ūdre, D. Logina, I. Miķelsons, J. Rotkāja un G. Grieķere. Skolēni kopā ar saviem skolotājiem mērojuši tālāku vai tuvāku ceļu, lai tiktos ar dažādu amatu pratējiem un iesaistītos radošajās darbnīcās. Aglonas Maizes muzejā skolēni izpētīja maizes tapšanas procesu un priecājās par pašu rokām cepto maizīti. Vecbebru Biškopības muzejā uzzināja, kā iegūst medu, cik dažādas ir medus šķirnes. Lazdonas Rotu darbnīcā vēroja amatniekus darbībā, kā top fantastiski skaistas rotas, kā arī paši iesaistījās rotu gatavošanā. Izzinošā mācību ekskursijā ,,Koknese- Latvijas sirds” iepazina gida- ekskursiju organizatora profesijas noslēpumus. Izstādē Mežaparkā ,,Iepazīsties- koks!” vēroja izstādi par koka izmantošanu no tā saknes līdz pat galotnei. Vecāko klašu skolēniem noderīga bija tikšanās ar profesionālās karjeras konsultantiem Nodarbinātības Valsts Aģentūrā Aizkrauklē.

Pasākuma gaitā bija iespēja vērot profesionālas frizieres Lienes Dervanovas meistarklasi - frizūru veidošanu jauniešiem izlaiduma svētkiem. Modeļu lomā iejutās Leontīne un Valērijs, jaunieši skaisti un eleganti demonstrēja frizūras, uzaicinot savus skolotājus uz izlaiduma svētku tradicionālo deju ,,Silavas valsis”.

Aplūkojot skolas aktu zālē iekārtoto skolēnu darbu izstādi - adījumus, tamborējumus, izšuvumus, dažādus izstrādājumus no koka un ieklausoties mājturības un tehnoloģiju skolotāja A. Ļaksas bērnu veikumu izvērtējumā, var teikt, ka jaunajiem amatniekiem Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā ir ar ko lepoties.

Pasākums guva lielu atsaucību, skolēni ar interesi iesaistījās prezentācijās, sniedza intervijas, degustēja īstu rupjmaizīti ar medu pie pašu gaumīgi klātajiem tējas galdiem. Par dalību un aktivitāti jaunie amatnieki saņēma pateicības rakstus.

Īstu amatnieku noslēpums ir prasme kvalitatīvi paveikt darbu ar mīlestību un labi atpūsties draugu pulkā, tādēļ pasākuma noslēgumā pēc labi padarīta darba skolēni iesaistījās jautrās rotaļās, stafetēs un izdejojās diskotēkā.

Lielu paldies sakām skolas – centra direktorei Dagmārai Isajevai par sniegto atbalstu!

D. Logina, MK ,,Cilvēks un sabiedrība” vadītāja