Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra audzēknis atgriezies ar medaļām no Speciālās Olimpiādes Pasaules Vasaras spēlēm Abu Dabi

02.04.2019

specialaolimpiade.jpgNo 2019.gada 12.marta līdz 22. martam Apvienoto Arābu Emirātos Abu Dabi norisinājās Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēles, kuras tiek rīkotas ik pēc četriem gadiem.

Šogad šajās spēlēs piedalījās 9500 sportisti no vairāk nekā 190 valstīm, tajā skaitā Latvijas komanda. Mūsu skolu pārstāvēja un Latvijas vārdu pasaulē nesa 9.klases audzēknis Alvis Līdumnieks, veiksmīgi piedaloties individuālajās  un komandas sacensībās peldēšanā.

Peldēšanas sacensībās Dubajā Latvijas komanda, kurā startēja Alvis Līdumnieks no Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra, Signija Jolanta Ducina un Elvis Rozenštrauhs no Rīgas 1.Speciālās internātpamatskolas – attīstības centra un Liene Rokjāne no Rudzātu speciālās internātpamatskolas, izcīnīja pirmo zelta medaļu Pasaules Vasaras spēlēs stafetes peldējumā 4x25m brīvajā stilā. Individuālajās disciplīnās Alvis izcīnīja 1.vietu 50 m peldējumā brīvajā stilā un 2.vietu peldējumā uz muguras, piekāpjoties sportistam no Grieķijas.

Dalība Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēles Alvim Līdumniekam sniedza iespēju pierādīt savus spēkus pasaules līmenī, kā arī, no sacensībām brīvajā, laikā iepazīties ar valsti, apmeklēt dažādus pasākumus, izglītības iestādes un  Latvijas vēstniecību Apvienotajos Arābu Emirātos.

Nākošās SO Pasaules vasaras spēles notiks Berlīnē (Vācijā) 2023. gadā.

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra kolektīvs un audzēkņi lepojas ar Alvi un viņa sasniegumiem!

Liels paldies Kokneses internātpamatskolai – attīstības centram un direktorei Anitai Ščerbinskai par iespēju piedalīties Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēlēs.

Sporta skolotājs Guntis Atrasts