Kokneses pamatskolas - attīstības centra 9. internāta grupas skolēnu rudens talkas turpinājums

02.10.2024

whatsapp-image-2024-10-08-at-17-51-19.webpRudenīgā oktobra dienā 9.internāta grupas izglītojamie kopā ar skolotājām devās uz Koknesi, jo nolēma čakli pastrādāt un izdarīt labu darbu – palīdzēt saimniecei Antai Kučerei novākt rudens ražu.

Saimniece priecājās sagaidot talciniekus, jo saimniecībā palīgi vienmēr ir vajadzīgi. Bioloģiskās saimniecības vadītāja uzticēja skolēniem novākt burkānu, biešu ražu un visu nogādāt pagrabā. Sintija novāca pilnu lielo spaini tējas auga – pūķgalves sēklas, ko sēt nākamgad. Liels pārsteigums bija, kad garās vagas tika novāktas un pagrabā tika aizvestas 6 pilnas ķerras ar burkāniem un 4 ar sarkanajām bietēm.

Skolēni iemācījās ne tikai nogriezt lakstus dārzeņiem, bet arī izbaudīja gandarījumu par paveikto. Pēc darba veikšanas skanēja daudzie: ”Paldies, paldies, paldies! Esat ļoti čakli bērni! Gaidīšu ciemos citu gad!”

Pēc labi padarītā darba visi kopā dzērām tēju ar medu un ēdām līdzi paņemtās maizītes. Sintija un viņas mamma iepriekšējā vakarā bija parūpējušas par gardu maltīti priekš visiem.

Šis pasākums ļoti labi iederējās labo darbu nedēļā un papildināja konkursa “Lauksaimniecība – svarīgākais darbs uz Zemes” pasākumus.

Laimdota Stepēna

speciālās izglītības skolotāja