Lapas karte
Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Kokneses pamatskolas – attīstības centra deju kolektīva dalība XXXVIII Integratīvās mākslas festivālā “Nāc līdzās!”

14.05.2024

whatsapp-image-2024-05-13-at-20-18-08.webpIntegratīvais mākslas festivāls “Nāc līdzās!” ir kultūras pasākums, kura dalībnieki ir bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām, kā arī pieaugušie cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. Pasākumā piedalās audzēkņi no speciālajām skolām, bērni no Valsts sociālās aprūpes centriem, pieaugušie no dienas centriem un individuālie dalībnieki.

Lai nokļūtu uz festivāla Lielkoncerta skatuves VEF Kultūras pilī, pirmajā kārtā notika dalībnieku priekšnesumu atlase. Žūrija tos vērtēja, apskatot video materiālus. Mūsu dejotāji izpildīja deju “Miku, Miku, kaimiņ’ Miku” M. Bratkus horeogrāfijā. Konkursa atlases kārtai noslēdzoties, saņēmām priecīgu ziņu, ka esam Lielkoncerta dalībnieki.

Ar lielu atbildību 2024.gada 9.maijā audzēkņi devās uz Rīgu, lai piedalītos šajā īpašajā pasākumā. Koncertā piedalījās 43 individuālie dalībnieki un kolektīvi, kuru priekšnesumi tika atlasīti pirmajā kārtā. Visus priekšnesumus Lielkoncertā vērtēja 5 žūrijas komisijas locekļi – mūziķis un komponists Kristaps Krievkalns, pianiste Agnese Egliņa, mūziķis Juris Kaukulis, nodibinājuma “Fonds Nāc līdzās!” valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga un diriģents Georgs Zujevs.

Koncerta programma bija daudzveidīga, sirsnīga, labestīga un emocionāla. Skatītāji dalībniekus atbalstīja ar skaļie aplausiem, kas iedrošināja ikvienu neuztraukties un izbaudīt savu priekšnesumu. Lielkoncerta noslēgumā visus iepriecināja solists Juris Kaukulis.

Žūrija pateicās par dalību festivālā, aicinot uz skatuves pedagogus ar vienu kolektīva pārstāvi. Katrs žūrijas komisijas loceklis pasniedza savas īpašās simpātiju balvas. Mūsu deju kolektīvs saņēma nodibinājuma “Fonds Nāc līdzās!” valdes priekšsēdētājas un horeogrāfes Sarmas Freibergas sarūpēto dāvanu. Turpinājumā tika nosaukti zelta laureāti – tie kolektīvi vai individuālie dalībnieki, kuri četrus gadus pēc kārtas ir ieguvuši laureāta nosaukumus. Kokneses pamatskolas – attīstības centra dejotāji ir ļoti lepni saņemot augsto novērtējumu un kļūstot par vienu no divpadsmit 2024.gada mākslas festivāla “Nāc līdzās!” laureātiem.

Paldies skolas administrācijai par iespēju deju kolektīvam piedalīties pasākumā, skolotājām Sandrai Auzenbergai un Ilonai Vītolai par palīdzību, sagatavojot skolēnus priekšnesumam, un atbalstu visas dienas garumā.

Inta Balode

deju kolektīva vadītāja

Kokneses pamatskola - attīstības centrs

PASĀKUMU KALENDĀRS
<>
back to top