Kursi par lasītprasmes attīstīšanas stratēģijām un labbūtības veicināšanu izglītības procesā

26.04.2024

gramata-taurini.webpMūsdienīgā izglītības iestāde tiek atbalstīta ikviena bērna mācīšanās, līdzdalība un izvirzīto mācīšanās mērķu sasniegšana, akcentējot katra individuālās vajadzības un stiprās puses. Lai skola kļūtu iekļaujoša, ir jāsniedz atbalsts skolotājiem, jārada pozitīvs sociāli emocionālais klimats, jāizmanto speciālās pedagoģijas stratēģijas un visu iesaistīto pušu sadarbība, jāīsteno vērtēšana, kas atbalsta mācīšanos. Nozīmīga ir iekļaujošas izglītības pieeja, ko iespējams realizēt, atzīstot un novērtējot skolēnu dažādās mācīšanās vajadzības un nodrošinot to apmierināšanu, izmantojot daudzveidīgas metodes un pieejas, atvērtu komunikāciju, kā arī veidojot drošu un atbalstošu skolas vidi.

Kokneses pamatskola – attīstības centrs papildus izglītības programmu realizēšanai veic arī speciālās izglītības attīstības centra funkcijas, nodrošinot metodiskas un konsultatīvas palīdzības sniegšanu pedagogiem, izglītojamajiem, viņu likumiskajiem pārstāvjiem, kā arī dažādu pasākumu organizēšanu. Lai nodrošinātu kvalitatīvu un iekļaujošu mācību procesu skolēniem ar speciālām vajadzībām un sniegtu atbalstu reģiona skolu pedagogiem,  Kokneses pamatskola – attīstības centrs sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju 2024.gada rudenī realizēs divas bezmaksas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas astoņām dalībnieku grupām – “Lasītprasmju attīstīšanas stratēģijas un atbalsta pasākumi lasīšanas veicināšanai izglītojamiem ar speciālām vajadzībām” un “Labbūtības veicināšana izglītības procesā vardarbības risku novēršanā, stratēģijas izglītojamo uzvedības vadīšanai un korekcijai”. Piedaloties kursos, pedagogi padziļinās zināšanas par  lasīšanas veidiem, lasīšanas apguves grūtībām un to pārvarēšanas iespējām izglītojamiem ar speciālām vajadzībām, iepazīsies ar “Labbūtības ceļakarti” un sociāli emocionālās mācīšanās veidiem, gūs ikdienas darbam praktisku pieredzi un, darbojoties grupās, dalīsies ar labās prakses piemēriem.

Kvalitatīvas, katra bērna spējām atbilstošas izglītības nodrošināšana, individuāla pieeja un labvēlīgi apstākļi vispusīgai attīstībai, zināšanu un prasmju apguvei ir svarīgs nosacījums, paredzot izglītošanās iespējas ikvienam.  Tādēļ aicinām pedagogus izmantot iespēju un pilnveidot profesionālo kompetenci Kokneses pamatskolā – attīstības centrā. Papildus informācija rakstot uz e-pastu: inese.svence@aizkraukle.lv un https://koknesespamatskolaac.lv/kursi_seminari

Inese Svence

direktores vietniece metodiskajā darbā