Lasi un brauc ekskursijā!

08.11.2012

pa250591.jpgKokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra bibliotēkā septembra mēnesī tika uzskaitītas bērnu izlasītās grāmatas. Apkopojot iegūto informāciju, seši čaklākie bibliotēkas lasītāji 25. oktobrī devās ekskursijā uz Rīgu. Audzēkņi ciemojās Bērnu literatūras centrā, kur tika iepazīstināti ar Latvijā izdotajām interesantākajām grāmatām. Vislielāko interesi izraisīja grāmata ar rotaļu traktoru un „runājošās” grāmatas. Audzēkņi no koka klučiem cēla Gaismas pils maketu, uzzināja, kas kurā stāvā atradīsies, kādas krāsas paredzētas katram topošās bibliotēkas stāvam. Pēc Gaismas pils maketa izveides audzēkņi topošo bibliotēku apskatīja dabā.

Lielākā daļa bērnu izlasīto bibliotēkas grāmatu bija par dzīvniekiem, tāpēc čaklie lasītāji devās uz nodarbību Latvijas Dabas muzejā. Nodarbībā audzēkņi iepazina Latvijā dzīvojošos dzīvniekus, uzzināja interesantus faktus par lāčiem, lūšiem, lika puzles ar dzīvniekiem, meklēja dzīvniekiem atbilstošos pēdu nospiedumus.

Braucot mājup, skolēni ar interesi aplūkoja Bērnu literatūras centrā iegūtās grāmatas, kas čaklos lasītājus iesaistīs Bērnu un jauniešu žūrijā 2012.

Bibliotekāre Aija Kārkliņa