Latvijas Veselības sporta nedēļa 2021

07.12.2021

img_20211123_wa0019.jpgKokneses pamatskolas - attīstības centra izglītojamie jau otro gadu piedalījās ikgadējā Eiropas mēroga pasākumā Latvijas Veselības sporta nedēļa 2021 jeb MOVE Week, kuru organizē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un Kultūras asociāciju (ISCA).

Šogad Latvijas Veselības sporta nedēļas organizēšana atšķīrās no pagājušā gada – visi nedēļas pasākumi notika klašu grupu ietvaros. Lai iesaistītu izglītojamos fiziskās aktivitātēs un attīstītu fizisko sagatavotību, sporta skolotājs Guntis Atrasts piedāvāja dažādus sporta veidus, kuri attīsta ātrumu, precizitāti, uzmanību, koncentrēšanās spējas. Mācību stundās papildus tika spēlēts badmintons, galda teniss, tautas bumba.

Skolotāja Jeļena Čerņauska  akcentēja pareizas stājas un līdzsvara izjūtas nozīmību skolēnu veselības uzturēšanā. Lai nostiprinātu attiecīgās muskuļu grupas, katram izglītojamajam tika piedāvāts individuāls vingrošanas komplekss, ko var pildīt arī mājās.

Nedēļas noslēgumā izglītojamie nostiprināja savstarpējās sadarbības prasmes, pildot dažādus uzdevumus, kas attīsta roku sīko muskulatūru – pupiņu šķirošana, neparastā “Popik” spēle, zivju makšķerēšana.

Latvijas Veselības sporta nedēļa skolā parādīja, ka ir daudz vienkāršu un visiem pieejamu veidu,  kā ikdienā mēs varam uzlabot savu veselību. “Mēs kopā varam, ja darām”!

Maija Zeilāne

Latvijas Veselības sporta nedēļas koordinatore