Mācīties ar prieku!

06.03.2013

4interaktivais-galds-071.jpgKokneses internātpamatskola – attīstības centrs ir izglītības iestāde bērniem ar speciālām vajadzībām. Laika gaitā realizējot darbības prioritātes skola – centrs ir kļuvis par sabiedrības vajadzībām atbilstošu, mūsdienīgu izglītības atbalsta centru bērniem un pieaugušajiem. Administrācijas rūpīgs un sistemātisks darbs ir virzīts uz izglītības iestādes konkurētspējas veicināšanu Kokneses novadā un Zemgales reģionā. Racionāls finanšu līdzekļu plānojums un mērķtiecīgs ieguldījums ļauj ilgtermiņā nodrošināt gan mācību vides, gan materiāli tehniskās bāzes atjaunošanu un modernizēšanu.

Šobrīd speciālajā izglītībā trūkst jaunu un mūsdienīgu mācību līdzekļu - grāmatu,darba burtnīcu, metodisko materiālu. Skolotājiem ir jāiegulda milzīgs darbs nepieciešamās uzskates un izdales sagatavošanā.

Atsaucoties Izglītības un zinātnes ministra aicinājumam par mācību procesa digitalizāciju, 2012./2013. mācību gads skolā – centrā ir sācies ar jauninājumiem informāciju sistēmu pilnveidē – izveidota interaktīvā klase, kas aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām – interaktīvo tāfeli, planšetdatoriem iPad, interaktīvo galdu Promethean ActivTable ar skārienjūtīgu darba virsmu, atbilstošu programmatūru un izdevniecībā „LIELVĀRDS” izstrādātajām aktivitātēm matemātikā un latviešu valodā, datorprogrammām, audio un video iekārtu.

Neilgā laika posmā skolotāji jau novērtējuši digitalizācijas pozitīvos aspektus. Skolas - centra pedagogi atzīst, ka mācīšanas un mācīšanās process kļuvis interesantāks un efektīvāks. Daudzveidīgie interaktīvie resursi sniedz iespēju dažādot mācību darba formas, metodes un paņēmienus, paver lielākas iespējas dažādu traucējumu korekcijai. Skolēni zināšanas apgūst aktīvi darbojoties. Spilgtie, košie, dinamiskie materiāli un uzdevumi piesaista izglītojamo uzmanību , rosina interesi un motivāciju mācīties. Šis mācību modelis ļauj pedagogam diferencēt katra skolēna spējas, varēšanu un dotumus, kā arī aktīvi darbojoties , izmantot maņas – dzirdi, redzi un tausti. Ar sajūsmu bērni iesaistās mācību spēlēs, komentē redzēto, izrunā apgūstamos vārdus kopā ar spēles varoni. Grūtā matemātika un sarežģītā latviešu valoda ir kļuvusi interesanta un aizraujoša. Galvenais sasniegums – skolotāja motivēts skolēns vairs nebaidās kļūdīties.

Pozitīvas emocijas sagādā arī mūzikas skaņu rīku izmantošana. Kolektīva muzicēšana veicina klausīšanās un sadarbības prasmes, attīsta ritma izjūtu un koordinācijas spējas. Skolēni var demonstrēt apgūtās zināšanas un prasmes, gūstot prieku un gandarījumu par paveikto . Mūsdienīga, inovatīva mācību procesa īstenošana un interaktīvo tehnoloģiju izmantošana rosina pedagogus pilnveidot un paaugstināt savu profesionālo kompetenci, lai ikdienas darbā sekmētu katra skolēna izaugsmi.

Uzskatām, ka skolā – centrā mācību process vairs nav iedomājams bez interesantiem un saistošiem digitāliem mācību resursiem. Tas ir ieguvums un atbalsts ikvienam – gan skolēnam, gan pedagogam.

Kokneses internāatpamatskolas- attīstības centra direktore Dagmāra Isajeva