NORDPLUS Junior projekta „” ceturtā aktivitāte

24.05.2013

logo-ksiac_1.jpgKokneses internātpamatskolā – attīstības centrā no 13. līdz 19. maijam viesojās pieci pedagogi no Jaagu pamatskolas Viljandi, Igaunijā. Šī bija NORDPLUS Junior projekta „Skolotāju starptautiskā sadarbība un pieredzes apmaiņa” ceturtā – noslēdzošā aktivitāte. Projekta vizītes tika organizētas tā, lai pēc iespējas vairāk pedagogu iepazītos ar partneru valsts skolu pieredzi darbā ar bērniem speciālajās izglītības programmās.

Kolēģi no Igaunijas piedalījās S. Zukules, V. Kalniņas, V. Zariņas, S. Riekstiņas, L. Kraukles un I. Miķelsona vadītajās mācību stundās, devās ekskursijā pa skolu – centru, iepazinās ar tā darba struktūru un organizāciju. Jaagu skolas direktore S. Vaabel un speciālais pedagogs, logopēds M. Siiman, tiekoties ar skolas – centra pedagogiem, stāstīja par ikdienas darbā izmantotajām metodēm un pieredzi mācību procesa organizēšanā. Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra direktore D. Isajeva iepazīstināja igauņu kolēģus ar interaktīvo klasi un tās piedāvatajām iespējām.

Jaagu pamatskolas pedagogi projekta aktivitātes laikā viesojās Maltas speciālajā internātpamatskolā, Antūžu speciālajā internātpamatskolā, Rēzeknes logopēdiskajā internātpamatskolā un Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolā – attīstības centrā. Visas skolas laipni uzņēma viesus, iepazīstināja ar mācību un audzināšanas procesa organizēšanu izglītības iestādē.

Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā igauņu kolēģiem bija iespēja apmeklēt Vecāku dienai veltītu koncertu. Bērni ar priekšnesumiem koncerta laikā sveica savus vecākus, vecvecākus un aizbildņus. Tā bija iespēja iepazīties ar vienu no skolas - centra tradīcijām, redzēt audzēkņu talantus un individuālās spējas.

Projekta gaitā dalībnieki iepazinās ar Latviju un Kokneses novadu. Radošajās darbnīcās, amatu centrā „Mazā kāpa” un SIA „Skrīveru saldumi”, pedagogi apguva ādas izstrādājumu gatavošanas prasmes un mācījās gatavot marcipāna figūriņas. Viesiem projekta gaitā bija iespēja apmeklēt Bīriņu pili un citus Latvijas kultūrvēstures objektus.

NORDPLUS projekta „Skolotāju starptautiskā sadarbība un pieredzes apmaiņa” noslēguma diskusijā gan Igaunijas, gan Latvijas pedagogi atzina, ka šis ir bijis vērtīgs pasākums, kura laikā sadarbības partneriem bija iespēja popularizēt savu pieredzi un gūt radošas idejas turpmākajam darbam. Projekta laikā Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs ir ieguvis labus draugus Igaunijā, ar kuriem plāno sadarboties arī turpmāk.

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra administrācija saka lielu paldies visām Latvijas izglītības iestādēm, kuras uzņēma viesus no Igaunijas, kā arī skolas – centra pedagogiem un darbiniekiem, kas piedalījās projekta aktivitātēs.