Pedagogi papildina zināšanas par tehnoloģijām izglītībā

25.10.2023

seminars-lu.jpg2023.gada 20.oktobrī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte rīkoja metodisko semināru “Kompetenci veicinoša tehnoloģijām bagātināta izglītība” par starptautiskos projektos izstrādātajām idejām un ieteikumiem kompetenci veicinošas izglītības īstenošanai dažādos izglītības posmos, kurā piedalījās arī Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Ilze Džigune, Maija Zeilāne, Lāsma Gūte un Kristīne Bērziņa.

Seminārā dalībnieki varēja iepazīties ar dažādos starptautiskos projektos sagatavotiem mācību materiāliem, kuri būs brīvi pieejami ikvienam: robotika pirmsskolā un matemātika, trauksmes mazināšana sākumskolā, kurss virtuālās realitātes izmantošanai, izglītojošas spēles klimata pārmaiņu izpratnei un viltus ziņu atpazīšanai u.c. Pasākuma laikā pedagogiem bija iespēja noklausīties PPMF dekānes, profesores, Dr.paed. Lindas Danielas stāstījumu par  fakultātes dalību Eiropas finansētajos projektos. Ineta Helmane,  Ketlīna Tumase, Alise Oļesika prezentēja kopā ar sadarbības partneriem no citām valstīm izpētīto un apkopoto informāciju par tēmām: “Robotika skolēnu trauksmes mazināšanai matemātikas sasniegumu veicināšanai kombinētās mācībās”, “Izglītojošā robotika un attālināto mācību process pirmsskolas izglītībā”, “Climatopia izglītības ietvars klimata pārmaiņu apzināšanai un novēršana”.

Skolotājas pēc piedalīšanās Latvijas Universitātes organizētajā seminārā atzīst, ka jaunās zināšanas par tehnoloģiju daudzveidīgo izmantošanu dažādos izglītības līmeņos sniedza jaunu pieredzi ikdienas darbam ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām.

Maija Zeilāne

speciālās izglītības skolotāja