Pie mums skolā ienāk teātra izrāde

24.01.2022

skolas_soma.jpg Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2022.gada 11.janvārī  Kokneses pamatskolas – atīstības centra 8. un 9. internāta grupas skolēni  noskatījās tiešsaistes teātra izrādi “Sapraši un nesapraši”, Liepājas teātra jauno aktieru iestudējumā.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu teātra mākslu, ielūkoties kā  aktieri izspēlē attiecību veidošanos ģimenē, jo izrāde “Sapraši un nesapraši” ir stāsts par brāli un māsu, kuru ģimenē ierodas adoptētais brālis. Jauno brāli pieņemt nemaz nav viegli. Visi kopā bērni dodas ceļojumā fantāziju pasaulē un ceļojums ir pārbaudījums, kura laikā bērniem ir gan jāsadraudzējas, gan jāspēj tikt galā ar dažādiem sarežģījumiem.

Skolēnus sagatavojot izrādei, audzināšanas stundās pārrunājām par piederību ģimenei, tuviniekiem, par pozitīvu savstarpējo attiecību veidošanu ģimenē.

Liepājas teātra jaunie aktieri parādīja skatītājiem digitālu piedzīvojumu ar 3D animācijām. Izrāde nepārprotami izcēlās ar savu interaktivitāti. Sēžot pie interaktīvās tāfeles vai datora ekrāna, mēs paši kļuvām par daļu no notiekošā, kā liela ģimene. Savdabīgs iestudējums ar ļoti radošiem jaunajiem aktieriem, kas izjūt un pārdzīvo katru savu varoņa lomu – no bērnudārza bērniņiem līdz pieaugušiem cilvēkiem.

Skolēni ar interesi noskatījās izrādi. Pēc izrādes skolēni dalījās ar saviem iespaidiem par redzēto pārrunās un ar zīmējumiem. Iegūtās zināšanas noderēs arī mācību procesā: sociālo zinību, literatūras stundās.

Pateicamies programmai “Latvijas skolas soma” par Liepājas teātra izrādi “Sapraši un nesapraši”,  iesakām to noskaties arī citiem!

Dace Ūdre un Daina Logina

Skolotājas