Rudens ekskursija

24.09.2024

whatsapp-image-2024-10-07-at-16-18-47-1.webpŠī gada 24.septembrī Kokneses pamatskolas – attīstības centra 9. internāta grupas skolēni kopā ar audzinātājām devās mācību ekskursijā. Turpinot iepazīties ar dažādām profesijām un domājot par  sava biznesa iespējām nākotnē, apmeklējām Latgales mākslas un amatniecības centru Līvānos,  mājražotāju uzņēmumu “Līvānu ķiploks”, zirgu sētu “Šaurītes” un beigās baudījām “saldo ēdienu” – viesojāmies leļļu galerijā.

Latvijas skolas somas projekta ietvaros apmeklējām Latgales mākslas un amatniecības centru, kur apskatījām Līvānu stikla fabrikas, kura ir likvidēta, darbu ekspozīciju, kā arī atsvaidzinājām savas zināšanas par seno amatnieku darba rīkiem, amatu nosaukumiem. Piedalījāmies stikla pūšanas darbnīcā. Ar interesi vērojām šī aroda meistara darbu, kurš veidoja suvenīrus no karstās stikla masas.

Māris Reinholds, kurš ir mājražotāja uzņēmuma “Līvānu ķiploks” vadītājs un lielas, kārtīgas, darbīgas ģimenes galva, mūs sagaidīja savas mājas pagalmā pie bagātīgi klāta galda. Saimnieks mums pastāstīja par savu biznesu, par priekšrocībām un grūtībām ar kurām bija jātiek galā visai ģimenei. Viņu darbs 2023.gadā bija novērtēts arī Latgales reģionā, piešķirot Līvānu ķiplokam “Gada mājražotāja” balvu. Pēc stāstījuma visi degustējām garšīgos, neparastos, inovatīvos ķiploku produktus. Viesu grāmatā pateicāmies par viesmīlīgo uzņemšanu. Viesošanās laikā, baudījām sakoptas sētas skaistumu.

Netālu no Līvāniem, Jersikas pagastā, Vucenos atrodas zirgu sēta “Šaurītes”. Šajā saimniecībā varējām samīļot suņus, pundurtrušus, kaziņas, kaķēnus, ķemmēt, barot zirgus un kumeliņus. Visi izbaudījām jāšanas prieku zirga mugurā. Latvieši ir viesmīlīga tauta, pārliecinājāmies par to arī zirgu sētā. Saimnieces mamma mūs sagaidīja ar pašceptām ābolmaizēm un liepziedu tēju. Šeit arī cepām desiņas un ēdām līdzi paņemtās pusdienas.

Ekskursija noslēdzās Preiļu karaļvalstī – leļļu galerijā. Vispirms noskatījāmies video filmiņu par ļeļļu meistari, mākslinieci Vladlenu ( Jeļenu Mihailovu ), viņas leļļu radīšanas darba procesu. Pēc tam ar patiesu izbrīnu baudījām plašo galerijas ekspozīciju. Šajā karaļvalstī visi viesi var pārģērbties greznos galma iemītnieku tērpos un uz mirkli iejusties karaļa, karalienes, muskatieru, princešu tēlos.

Mums visiem ļoti patika šis aizraujošais ceļojums! Paldies skolas administrācijai par atsaucību, atbalstu un sapratni!

Laimdota Stepēna un Svetlana Gžibovska

speciālās izglītības skolotājas