Rudens ekskursijā izzinošs brauciens ar kuģīti “Gulbis” pa Daugavu

22.09.2021

whatsapp_image_2021_09_23_at_12_58_24_2.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra skolēniem jaunais 2021./2022. mācību gads iesācies darbīgi – krājot zināšanas, apgūstot jaunas prasmes un plānojot rudens ekskursijas.

7. – 9. klašu skolēni rudens ekskursijai izvēlējās programmā “Latvijas Skolas soma” iekļauto maršrutu – izzinošo braucienu ar kuģīti “Gulbis” pa Daugavu.

Braucām ekskursijā dienā, kad Latvijā iestājas astronomiskais rudens. Kur gan vēl labāk izbaudīt Zelta rudeni, ja ne dodoties dabā!

Likteņdārza piestātnē ekskursantus laipni sagaidīja kuģīša “Gulbis” kapteinis Anita un aicināja doties ceļā. Ekskursijas laikā skolēni klausījās audio stāstus, skatījās uz ierastajām vietām no cita skatu punkta – Daugavas ūdeņiem, krastos vērojot Kokneses pilsdrupas, sirmo luterāņu baznīcu un Likteņdārzu.

Ekskursijas turpinājumā skolēni devās uz rudenīgās krāsās ietērpto Likteņdārzu. Draugu alejā bruģakmeņu ceļā skolēni “ieklāja” savu zīmēto “bruģakmeni”, pastāstīja par sajūtām. Klausoties skolotājas stāstījumu par Likteņdārzu, izstaigājot dārzu un aleju, aplūkojot iespaidīgo Amfiteātri un Skatu terasi, apejot salu pa Daugavas krastu, pavadīta pilnvērtīga, jauka pēcpusdiena, atpūšoties svaigā gaisā. Priecājamies, kā top Likteņdārzs!

Ekskursija bija interesanta, motivējoša. Tās laikā skolēni uzzināja vairāk par Kokneses un tās apkārtnes notikumiem pagātnē un mūsdienās. Skolēni guva lielisku iespēju iepazīt savas tautas vēsturi, padomāt par savas nākotnes izvēlēm un apzināties, kā pašpilnveide palīdzēs apzināti veidot savu likteni.

Diena izvērtās lieliska! Aicinām ikvienu gūt jaukas emocijas, dodoties izbraucienā ar kuģīti “Gulbis” un apskatot Likteņdārzu.

Daina Logina,

skolotāja,