Sagaidot Latvijas valsts svētkus

30.04.2024

whatsapp-image-2024-04-30-at-12-18-49.webpviscmanadazada-vienigalatvijakv1080x1080pxv3-02.jpgTuvojoties 4. maijam – Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai Kokneses pamatskolas – attīstības centra individuālā mācību procesa izglītojamie projekta “Mana dažādā – vienīgā Latvija” ietvaros, iesaistījās aktivitātēs, kas rosināja skolēnus apgūt jaunas prasmes un pārbaudīt savas zināšanas par Latviju.

Pirms aktivitātēm skolotājas pastāstīja par 4. maija nozīmi Latvijas vēsturē, par Baltā galdauta svētku rašanos. Skolotājas Dace Ūdre un Gunita Dambe iesaistīja radošajā darbnīciņā “Gaisa baloni Latvijai”, kur dalībnieki pagatavoja patriotiskus gaisa baloniņus, piepildot tos ar gardumiem. Pozitīvu emociju rosināti, skolēni atzina, ka darbošanās bijusi ļoti interesanta, jo iemācījušies izgatavot jauku dāvaniņu, ko varētu dāvināt saviem tuvajiem cilvēkiem vai arī dekorēt svētku galdu.

Skolotāja Daina Logina aicināja uz viktorīnu “Patiesība vai meli”. Dalībniekiem individuāli bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par Latvijas dabu, kultūru, sportu, ievērojamākajām personībām. Aktivitātē skolēni demonstrēja savas zināšanas un ieguva jaunu informāciju.

Pie balti klāta svētku galda, baudot latviešu spēka maizi – rupjmaizi ar medu, pasākuma dalībnieki iesaistījās savstarpējās sarunās, ko viņiem nozīmē Latvijas brīvība. Kāds minēja dabas skaistumu pavasarī, kāds pankūku cepšanas tradīcijas savā ģimenē, cits priecājās par makšķerēšanu, cits jutās laimīgs par iespēju pabraukāties ar divriteni un palīdzēt vecmāmiņai darbos.

Pasākumu noslēgumā dalībnieki saņēma piemiņas balviņas un saldumus.

Pateicamies skolēniem un pedagogiem par sirsnīgo kopā būšanu un svētku noskaņu radīšanu! Klāsim baltu galdautu Latvijai nozīmīgajā dienā, un domāsim baltas un tīras domas!

Daina Logina

skolotāja