Siltās smiltis – bērnu labsajūtai un attīstībai

26.03.2014

Kokneses internātpamatskola – attīstības centrā skolēniem būs iespēja darboties siltajā smilšu kastē, kura palīdzēs logopēda, psihologa, atbalsta personāla darbā un paaugstinās tradicionālo metožu efektivitāti.

Ikdienas apkārtējā vide katra cilvēka ķermenim, prātam un emocijām sniedz daudz un dažādu impulsu. Steiga un dzīvās dabas klātesamības trūkums ikdienā veicina neveselīgu paradumu veidošanos. Svaiga gaisa trūkums, blīva sociālā komunikācija, piesātināta informatīvā plūsma, skaņu vides piesārņojums, īpaši bērniem, spēj radīt paaugstinātu stresa fonu un veģetatīvās nervu sistēmas pārslodzi.

Bērniem allaž ir paticis spēlēties smiltīs, jo to pozitīvā ietekme uz cilvēku ir zināma jau sen, taču Latvijas un līdzīgu platuma grādu valstīs to ir iespējams darīt tikai pāris mēnešus gadā. Tādēļ strukturētas nodarbības Silto smilšu iekārtā, sniedz bērniem iespēju saņemt impulsu kompleksu, kas pilda savstarpējā saistībā esošas funkcijas – tiešu saskarsmi ar smiltīm, kurā ķermenis gūst smalkus smilšu graudu pieskārienus, mikrostimulāciju, iespēju organizēt noteiktu situāciju izspēli, kas palīdz uzlabot psihoemocionālo līdzsvaru. Siltās smiltis sniedz siltumterapijas efektu, jo smilšu temperatūra ir regulējama. Nodarbībās siltajā smilšu kastē iespējams izmantot dažādus palīglīdzekļus– dabas materiālus, formas, smilšu rotaļlietas. Silto smilšu kastē tiek veikti aktīvi un pasīvi vingrojumi, nodarbības ar smiltīm, dabas materiāliem, skaņu instrumentiem.

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra metodiskais dienests