Sportot var arī tā!

20231003092637.jpgSports un veselība stundas var organizēt arī radoši!

Oktobrī  Kokneses pamatskolas - attīstības centra jaunāko klašu skolēni "Sports un veselība" stundā ir radījuši skaistus rudens koka zīmējumus, izmantojot veļas knaģus un vates pomponiņus. Šī radošā nodarbība palīdzēja bērniem uzlabot sīko roku motoriku, attīstīt māksliniecisko iztēli un apgūt prasmes darboties ar dažādiem materiāliem. Izmantojot daudzveidīgas mācību darba organizēšnas formas un metodes stundā veiksmīgi integrēti vizuālās mākslas un dabaszinību elementi, nodrošinot starppriekšmetu saikni un uzdevumu saikni ar reālo dzīvi.

Šinī stundā skolotāja Svetlana Mateša kā primāro izvirzija mērķi pilnveidot sīko roku motoriku.  "Sīkā motorika" – fizioloģisks jēdziens, kas cieši saistīts ar kustību koordināciju. Tās ir plaukstu un pirkstu kustības, kurās iesaistīti mazie roku muskuļi. Zinātnieki ir pierādījuši, ka pastāv savstarpēja saistība starp smalko motoriku un valodas attīstību. Smalkās motorikas kustības stimulē dažādus apvidus galvas smadzenēs, kā rezultātā tiek veicināta kognitīvo procesu, runas un valodas attīstība, kā arī tiek attīstītas koncentrēšanās spējas. Bērni kļūst veiklāki elementāro pašapkalpošanās iemaņu veikšanā. Savukārt lielā motorika ir kustības ar visu roku un visu ķermeni.

Paralēli primārajam mērķim, izglītojamie radīja mazos mākslas darbus. Šādi organizētas mācību stundas ne tikai sniedz zināšanas un attīsta prasmes, bet arī sagādā prieku, ļaujot bērniem izpausties.

Komunikācijas veicināšanai stundā, kā palīglīdzeklis, tiek izmantots alternatīvā saziņas iespēja - Widgit simbolu kartītes, kas ir ātrs un vienkāršs veids informācijas pasniegšanai un uztveršanai izglītojamiem.

Gatavie darbi visu oktobri bija apskatāmi Izglītības iestādes foajē un priecēja gan pašus darbu autorus, gan skolas biedrus, gan skolas viesus. Darbiņus veidoja: Gustavs Dudevičs, Paula Peipiņa, Emīlija Zelča, Alise Zaķe, Lauris Kūla, Anna Luīze Jermolajeva, Emīls Ozols.

Paldies sports un veselība skolotājai Svetlanai Matešai par ideju un atbalstu izglītojamiem, tās realizācijas procesā!

Foto: S.Mateša

Elīna Ivanāne