Sprādziens mūzikā

16.11.2021

skolas_soma.jpg2021.gada novembrī Kokneses pamatskolā - attīstības centrā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros notika koncertlekcija “Sprādziens mūzikā ” 7. – 9. klašu skolēniem.

Koncertlekcijā tika apskatīts, kā populārā mūzika attīstījusies no 1920. līdz 2020.gadam, izzinot, ka mūzika iet roku rokā ar 20.gs. vēstures lielākajiem notikumiem. Skolēni iepazinās ar džezu, blūzu, rokmūziku un populāro deju mūziku. Dzirdēja vairākas dziesmas no Elvisa Preslija, Queen, Maikla Džeksona, The Beatles, Frenka Sinatra un Raimonda Paula repertuāra. Koncertlekciju papildināja īpaši veidoti video materiāli. Kopā ar lekcijas vadītājiem, skolēni varēja izpētīt dažādus rokmūzikas instrumentus, jaunākās elektromūzikas iespējas un leģendārākos deju soļus. Pēc nodarbības skolēni veica uzdevumu, kurā parādīja, cik uzmanīgi klausītāji ir bijuši, kas izraisījis vislielāko sajūsmu.

Par aktīvu dalību mūzikas nedēļā, skolēni ieguva saldas balvas.  Lai izdodas arī turpmāk atrast laiku un iedvesmu šādiem izglītojošiem, mūsdienīgiem pasākumiem skolā!

mūzikas skolotāja  Sandra Paļčevska