Tīne sarīkojumā Pulkā eimu, pulkā teku 2012

01.06.2012

pept_jelgava_liivbeerze_pikshas_2012-043.jpgI. Gaiša Kokneses vidusskolas folkloras kopa "Tīne" 26. un 27.maijā piedalījās Bērnu un jauniešu folkloras programmas nacionālajā sarīkojumā Jelgavā un tās apkārtnē - XXVIII PULKĀ EIMU, PULKĀ TEKU 2012, uz kuru devās folkloras kopas no visiem Latvijas novadiem. Šī gada sarīkojuma tēma - putni.

26. maija rītā folkloras kopas ieradās Jelgavā. Diena sākās ar dalības reģistrēšanu un Jelgavas pils apskati, kam sekoja gan mēģinājumi, svētku atklāšana un koncerts Cielava, baltgalve, daudz tavu bērnu, gan ielu koncerti, novadu programmas un interaktīvas norises. Bija arī danči un stāstu laiks Par putniem un ne tikai par tiem.

27. maijā svētki turpinājās Bērzes pagasta „Pikšās“. Diena sākās ar Rotaļu un spēļu programmu Juku, juku, sīki putni, aktivitātēm dažadās radošās Darbnīcās, bet pēcpusdienā Novadu koncerts Putnu kāzas un svētku noslēgums.

Atceroties pavadītās dienas Jelgavā, "Tīnes" vadītāja Inguna Žogota teic: "Man patika! Dienas Jelgavā, Līvbērzē, "Pikšās" aizskrēja vēja spārniem, jo sēdējām putna mugurā un tik... lidojām, lidojām, lidojām... Stāsta, ka nākamais PEPT būs Kurzemes pusē... Bet tas jau būs pēc gada..."