Vai zini ko izgatavo no bērza saplākšņa?

10.01.2020
img_20191219_wa0007.jpgnFLg+eAAAAAElFTkSuQmCC

2019.gada 17. decembrī  Kokneses pamatskolas – attīstības centra 1. – 4. klases skolēni karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Darba devējs Latvijā” – 11 ietvaros apskatīja SIA “Troja” ražotni. Ko tad īsti ražo šis uzņēmums, bija liels jautājums visiem.

Nonākot ražotnē, uzģērbjot atstarojošās vestes, sākās mūsu piedzīvojums. Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar uzņēmumu, kas nodarbojas ar bērza saplākšņa apstrādi un piezāģēšanu, kā arī augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanu. Tika izstāstīti galvenie uzziņas jautājumi, izrādītas uzņēmuma ražošanas telpas. No bērza saplākšņa SIA “Troja” ražo šūpuļzirdziņus, ceļazīmes un mēbeles. Skolēniem bija iespēja vērot, kā no bērza saplākšņa, detaļu pa detaļai tiek izveidotas šūpuļzirdziņa sastāvdaļas. Gala rezultātā tikta izveidots jauns šūpuļzirdziņš. Mācību ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja uzzināt kādas rakstura iezīmes ir nepieciešamas darbiniekiem, kas strādā kokapstrādes  uzņēmumā. Skolēni secināja, ka daudz jāmācās, lai varētu strādāt šādā uzņēmumā.

Internāta skolotājas: Maija Zeilāne, Lāsma Lapiņa, Inese Kleva