Valoddarbība – pamats kvalitatīvam izglītības procesam

14.06.2024

bilde-5.webpLasīšana ir nozīmīgs veids, kā veicināt bērna intelektuālo un emocionālo attīstību, jo lasīšana attīsta fantāziju, paplašina vārdu krājumu, pilnveido prasmi koncentrēties, veido prasmi saskatīt un nošķirt svarīgo no nesvarīgā, paplašina pasaules uztveri, kā arī sniedz gandarījumu un prieku. Ja bērni un jaunieši nelasa vai lasa nelabprāt, tad, iespējams, samazinās viņu domāšanas un argumentācijas spējas, emocionālā inteliģence, veidojas trūcīgs vārdu krājums, kas kavē arī sekmīgu citu mācību priekšmetu apguvi.

Mūsdienīgā izglītības iestādē ikviens ir atvērts jaunām idejām, savstarpējai sadarbībai un pieredzes gūšanai, lai nodrošinātu labākas mācīšanās iespējas skolēniem, uzlabotu prasmes un izaugsmi. Kokneses pamatskolas – attīstības centra pedagoģiskais personāls 2024.gada jūnija sākumā tikās kārtējā metodisko darbu skates “Ideju tirgus 2024” noslēguma pasākumā, lai prezentētu savus labās prakses piemērus mācību un audzināšanas darbā, kas veicina izglītojamo valoddarbības prasmju apgūšanu, un balsošanas rezultātā noskaidrotu skates laureātus. Par uzvarētājiem kļuva Dace Ūdre ar mācību projektu “Vāru, vāru putriņu…”, Santa Kalniņa ar “Krāsu spēli” un Maija Zeilāne ar mācību materiālu “Kas te paslēpies?”.

Paldies visiem skates dalībniekiem par radošumu, dalīšanās prieku un pozitīvo atmosfēru!

Ineta Gerasimova

metodiķe