Valsts policijas pārstāvju viesošanās Kokneses speciālajā internātpamatskolā- attīstības centrā

09.10.2012

audz-nod-ar-policiju-006ml.jpg19.septembrī 2012.gada Drošības nedēļas ietvaros tika noorganizēta audzināšanas nodarbība 5.-11.klašu skolēniem, kuras laikā skolā - centrā viesojās Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa pārstāvji. Patruļdienesta rotas inspektors Oskars Rēķis skolēnus iepazīstināja ar ceļu satiksmes noteikumiem velosipēdu un mopēdu vadītājiem.

Dažreiz skolēni izejot ārā no mājām vai skolas jūtas ļoti brīvi un dzīvo pēc devīzes: „ Nu ir dzīve! Nu ir brīve! Nu varam līksmoties!”, tāpēc O. Rēķis skolēniem izstāstīja kādi noteikumi jāievēro uz ielas un kādas ir to neievērošanas sekas. Īpašu interesi skolēnos izraisīja diskusija par velosipēdistiem. Viņi vēlējās noskaidrot, kāds ekipējums nepieciešams braucot ar velosipēdu un kā iegūt vadītāja apliecību. Uz visiem jautājumiem skolēni saņēma plašas un izskaidrojošas atbildes.

Jaunākais inspektors E. Tipainis, kārtībnieks A. Paškovs, patruļdienesta rotas inspektors O.Rēķis atļāva skolēniem aplūkot policijas mašīnu un iepazīstināja ar tās ekipējumu. Noslēgumā skolēni par aktīvu darbošanos un uzmanīgu klausīšanos saņēma atstarotājus.

Skolēniem patika nodarbība, kurā piedalījās policijas pārstāvji, un pēc tikšanās viņi vēl ilgi diskutēja par satiksmes noteikumiem un policijas ekipējumu.

Skolotāja L. Kudiņa – Kokneses speciālā internātpamatskola- attīstības centrs