Metodiskais materiāls "Sociālo stāstu veidošana"

30.04.2024

20240430-socialie-stasti-erasmus-udre-dambe.webperasmus-logo.jpgMetodiskais materiāls "Sociālo stāstu veidošana"

Sociālie stāsti ir sociālās mācīšanās rīks, kas atbalsta drošu un jēgpilnu informācijas apmaiņu starp vecākiem, speciālistiem un visa vecuma cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, sekmējot komunikācijas un saziņas iemaņas, integrāciju sabiedrībā un jaunu jēdzienu skaidrošanu. Sociālā stāsta pamatā ir atbilstošas informācijas vākšana, cilvēkam piemērotas tēmas atklāšana  un personalizēta teksta un ilustrācijas izstrāde. Stāstus var veidot vienkārši  un radoši, svarīgākais, lai tie atbilst cilvēka interesēm, kas pilnveidos viņa sociālo uzvedību. Metodisko materiālu veidojušas Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Dace Ūdre un Gunita Dambe, izmantojot Erasmus+ kursos «Understanding and Supporting Students With ASD and ADHD» gūto pieredzi.