Speciālo vajadzību pazīmes bērniem jaunākajā pirmsskolas vecumposmā

07.02.2024

20240207pikavetaatt.jpgMetodiskais materiāls "Speciālo vajadzību pazīmes bērniem jaunākajā pirmsskolas vecumposmā"

Pirmsskolas izglītība ir posms katra bērna dzīvē, kurā notiek viņa individualitātes un personības veidošanās, veselības nostiprināšana un sagatavošanās pamatizglītības ieguvei. Ikviens bērns ir unikāls, katrs apgūst sasniedzamo rezultātu savā individuālā tempā – viens to dara ātri un precīzi, citam nepieciešams ilgāks laiks, lai vingrinātos, citam nepieciešama atvieglota programma un papildus atbalsts. Speciālā pedagoga Ineses Svences sagatavotajā metodiskajā materiālā “Speciālo vajadzību pazīmes bērniem jaunākajā pirmsskolas vecumposmā” ir apkopota informācija par speciālo vajadzību un attīstības traucējumu raksturīgākajām pazīmēm, kas palīdzēs pedagogiem pilnveidot izpratni par savlaicīgas diagnostikas nozīmi bērnu dažādo mācīšanās vajadzību noteikšanā, organizējot kvalitatīvu, katra spējām atbilstošu izglītības procesu pirmsskolā.